שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ישראל כץ: "להסתדרות לא תינתן זכות וטו להקמת הנמלים החדשים"

שר התחבורה אמר לגבי המכרזים להקמת שני נמלים כי "אלון חסן וחבריו לא יקבעו לנו האם יוקם או לא יוקם באשדוד נמל חדש". עוד הוסיף: "זה לגיטימי שירצו לחזק את הנמלים הקיימים, ולא נשאיר נמלים נכים מול אלו שיוקמו"

ליאור גוטמן 10:0108.07.13

"הרפורמה בנמלים יצאה לדרך וכבר פורסמו מכרזים להקמת שני נמלים חדשים, אחד בסמוך לנמל חיפה ונמל אשדוד. רה"מ נתניהו שר האוצר לפיד ואנוכי הצהרנו שבוע שעבר שאנחנו מוכנים לנהל מו"מ עם ההסתדרות, אבל חייבים להבין שלהסתדרות לא תנתן זכות וטו להקמת הנמלים החדשים". כך הצהיר הבוקר (ב') שר התחבורה ישראל כץ.

אלון חסן (יו"ר ועד הנמל הפורש - ל"ג) וחבריו לא יקבעו לנו האם יוקם או לא יוקם באשדוד נמל חדש. אתמול ניהלנו שיחה משותפת בין השרים וביקשנו שראש הממשלה יבהיר ליו"ר ההסתדרות את המצב - יצאו מכרזים ואף אחד לא יעכב אותם - לא בחודש ולא ביום"

 

ישראל כץ. "מניעת זכות התאגדות היא נשק יום הדין" ישראל כץ. "מניעת זכות התאגדות היא נשק יום הדין" צילום: יובל חן

 

בראיון שהתקיים בגלי צה"ל, אמר כץ שהממשלה התמקדה בהקמת הנמלים חדשים כדי לקיים תחרות כדי לטפל בנמלים הקיימים. "זה לגיטימי שירצו לחזק את הנמלים הקיימים, ולא נשאיר נמלים נכים מול אלו שיוקמו. ולכן זה רק לגיטימי שיבואו עובדים מהנמלים הקיימים ויבקשו לשדרג את הנמלים שלהם", אמר כץ. בהתייחסו לפגישת רה"מ נתניהו עם יו"ר ההסתדרות עופר עיני מאתמול (א') בלילה, חידד כץ ש"אנחנו לא נגד התאגדות אבל אלון חסן לא יהיה יו"ר הנמל החדש. בכל מקום עבודה זכותם של העובדים להתאגד, אבל המצב הוא שהמונופולים הקיימים משמרים גם מונופול של ועד"

 

בהתייחסו להצעת משרד ראש הממשלה לקדם תקנות או חוק שימנע שביתה במגזרים בה המשק תלוי בהם - כגון ענפי התעופה, החשמל או הנמלים - הבהיר כץ ש"מבחינתי מניעת זכות התאגדות היא נשק יום הדין. כשר תחבורה לא השלמתי עם זכות וטו של ענף התעופה וגם של הרכבת. הממשלה היתה מחוקקת את החוק הזה גם אם נתקל בבעיות, אבל החוק לא רלוונטי כרגע. עם כל הכבוד להסתדרות, הם לא יכולים למנוע את קידום הענף ואני קורה ליו"ר ההסתדרות להצטרף למהלך". שר התחבורה חידד שהוא מבין את הלחץ בו נמצא עיני וישנם תחומים בהם הוא מחכה שהממשלה תקיים הבטחות קודמות. "אם צריך לקדם את הרפורמה ברשות השידור, ואם הממשלה התחייבה לכך, אז הבטחות צריך לקיים", אמר.

 

כץ נשאל מדוע ישראל זקוקה בכלל לשני נמלים חדשים כאשר המקשר התחבורתי שיוביל אליהם כלל לא קיים. "אנחנו צריכים בכל מקרה לפחות נמל חדש בגלל הגידול במשק, אבל יש התעניינות בינלאומית בישראל כדי להפוך אותנו למרכז מקומי ולכן יש מקום לשני נמלים שיתחרו אחד בשני כמו שמקובל בסלוניקי או ברצלונה. נהפוך למכרז עולמי של תובלה, והזעזועים הפוליטיים באזור ממריצים את החברות הבינלאומיות להגיע לישראל. בפורט סעיד שבמצרים יש היום מרכז עולמי משם משנעים סחורות לכל העולם, ואנחנו יכולים להיות גורם רלוונטי ויותר יציב. כל זה לא יגיע על חשבון תקציב המדינה, כיוןן שחברת נמלי ישראל (הרגולטור של כל הנמלים בישראל - ל"ג) תגייס הון ואני ארצה שכל הקרונות והפנסיות ישקיעו במשהו מקומי ל-30 שנה בלי תספורת", סיכם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x