שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הסגל הזוטר בחיפה: האוניברסיטה מתחמקת מתשלומי פיצויי פיטורים למורים מן החוץ

לדברי עו"ד גל המייצג את ארגון הסגל הזוטר האוניברסיטה הודיעה שהיא מעדיפה כי הנושא יתברר בערכאות משפטיות, אבל כשהמורים תבעו, היא ביקשה ארכה להגעה להסדר

חן פונדק 12:3821.05.13

הוועד של הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת חיפה הגיש לבית הדין לעבודה תביעה נגד האוניברסיטה בטענה שזו מתחמקת מתשלום פיצויי פיטורים למורים מן החוץ.

 

לפי התביעה, במהלך שנת הלימודים הקודמת פנו לאוניברסיטה חברי סגל זוטר שעבודתם הופסקה בבקשה לקבל את מלוא הפיצויים, אך האוניברסיטה השיבה שיוכלו לקבל פיצויים רק על 2006 ואילך בשל החלטה של חלק מהאוניברסיטאות משנת 2000, שהיתה בתוקף עד 2006, ששכר מורים מן החוץ יכלול תשלום פיצויי פיטורים, כלומר הפיצויים שולמו מהשכר ולא על חשבון המעסיק. עו"ד דרור גל, המייצג את ארגון הסגל הזוטר, מספר כי במקרים שבהם עובדים ניגשו להתלונן קיבלה האוניברסיטה את טענתם ושילמה פיצויים, ואילו במקרים אחרים לא. לכן טוענת התביעה שהאוניברסיטה פועלת ב"שיטת מצליח".

 

 

סטודנטים בשיעור סטודנטים בשיעור צילום: אריאל בשור

 

לדברי עו"ד גל, "הארגון ניסה ליישב את הסוגיה עם האוניברסיטה בתקווה שזו תחזור בה מהתנהלותה הקלוקלת ותשלם את הפרש הפיצויים, אולם האוניברסיטה הודיעה שהיא מעדיפה שהנושא יתברר בערכאות המשפטיות". אלא שבדיון הראשון בתיק, שנערך בשבוע שעבר, טענה האוניברסיטה שאינה יודעת בכמה אנשים מדובר ובאילו סכומים. בניגוד לגישה שנקטה מול העובדים ביקשה האוניברסיטה שהות של חודש כדי לבדוק את הנתונים ולהגיע להסדר מחוץ לכותלי בית המשפט. בית המשפט אישר את הבקשה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x