שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

כיל העבירה תמלוגים בסך 400 מיליון שקל למדינה

שיעור התמלוגים על האשלג הינו 16% מהרווח לפני מס בשנת 2012. הדיווח מגיע על רקע פרסום הפרק מהדו"ח של מינהל הכנסות המדינה שעסק בזינוק החד בשיעור 140% בהטבות המס שהמדינה מחלקת לחברות

הדר קנה 13:0406.05.13

כיל חתמה על צ'ק לפקודת המדינה: בסוף שבוע שעבר העבירה כיל את תמלוגי האשלג למדינה לשנת 2012 בסך של כ-400 מיליון שקל. את התשלום מסר מנכ"ל כיל דשנים, דני חן, לשר הכלכלה נפתלי בנט. שיעור התמלוגים על האשלג הינו 16% מהרווח לפני מס בשנת 2012, תמלוגים שהוכפלו בעקבות החלטת הממשלה מראשית 2012.

מפעל אשלג בים המלח מפעל אשלג בים המלח

 

כיל פרסמה את ההעברה, על רקע הביקורת שנשמעה השבוע בעקבות פרסום הפרק מדו"ח השנתי של מינהל הכנסות המדינה שעסק בזינוק החד בשיעור 140% שחל בשנים 2010-2003 בהטבות המס שהמדינה מחלקת לחברות במסגרת החוק לעידוד השקעות הון. על פי נתוני הדו"ח גובה ההטבות עלה מ־2.3 מיליארד שקל בשנה ל־5.6 מיליארד שקל בשנה, כשהגידול הניכר בהטבות המס בעשור האחרון מתרכז במאיון העליון - כלומר ארבע החברות בעלות הטבות המס הגדולות ביותר. על פי הדו"ח, בשנת 2010 נטלו ארבע החברות הגדולות ביותר כ־70% מסך הטבות המס באותה שנה. כלכלני האוצר לא מציינים בדו"ח את זהות החברות הגדולות, אולם על פי הערכות מדובר בטבע, אינטל, כיל וצ'ק פוינט.

 

בהודעת כיל נמסר, "כיום כיל מעבירה למדינה 1.5 מיליארד שקל תקבולי מדינה כמסים ישירים, תמלוגים ומס דיווידנד, שהם כ-41% מהרווחים של כיל בישראל. בשנים הקרובות כיל תשלם אף יותר, כתוצאה משינוי מדיניות המס כלפי כיל, ותגיע לתשלום של 56% תקבולים למדינה".

 

כיל מנסה להדוף את טענות הביקורת כנגדה והודיעה כי: "המדינה נהנית מהכנסה של עוד כשני מיליארד שקל כתוצאה ממסים עקיפים הנובעים מפעילות החברה. תרומתה של כיל למימוש האינטרס הציבורי עולה אף יותר נוכח תרומתה וחשיבותה לנגב, נוכח תרומה של כ-12 מיליארד שקל לתמ"ג ולייצוא של ישראל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x