$
משפט

שוחד במעצ נגמר בעסקת טיעון

עובד מעצ לשעבר שהיטה מכרזים תמורת חצי מיליון שקל ישלם 120 אלף שקל קנס

זוהר שחר לוי 08:2025.04.13

בכיר מעצ לשעבר יונתן פרוחי נידון לחצי שנה של עבודות שירות וקנס של 120 אלף שקל לאחר שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון שלקח שוחד של כחצי מיליון שקל. השופט כמאל סעב כתב בגזר הדין ש"אין חולק כי העבירות של קבלת שוחד והלבנת הון שביצע הנאשם פוגעות במינהל הציבורי ויוצרות פקעים וסדקים באמון הציבור".

 

פרוחי, לשעבר סגן ראש אגף אחזקה במעצ (החברה הלאומית לדרכים), הועמד לדין בספטמבר 2011 על קבלת שוחד מזוהר כץ, בעליהן של חברות גיזום, גינון והדברה בתמורה לזכייה במכרזים. כתבי האישום ייחסו לשניים לקיחת שוחד, מתן שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, שיבוש הליכי משפט, השמדת ראיה והדחה בחקירה.

 

עובדי מעצ (למצולמים אין קשר לכתבה) עובדי מעצ (למצולמים אין קשר לכתבה) צילום: אוראל כהן

 

לאחרונה הגיעו סנגוריו של פרוחי, עוה"ד בועז קניג ושי שקד, להסדר עם הפרקליטות שלפיו לאחר שיודה ויורשע יישלח לעבודות שירות ויוטל עליו 70 אלף שקל קנס. לדברי השופט, יש להתחשב בנסיבות האישיות של פרוחי וקיים חשש שעונש מאסר עלול להוביל להשלכות הרסניות על הנאשם ועל בני משפחתו. השופט קיבל את הצעת עו"ד קניג, והעלה את גובה הקנס על הנאשם ל־120 אלף שקל, אף שהודה בלקיחת חצי מיליון שקל.

 

באי כוחו של פרוחי, עוה"ד בועז קניג ושי שקד, מסרו כי "אף שמדובר בעבירות חמורות שבדרך כלל מצדיקות ריצוי העונש בבית הסוהר, בית המשפט המחוזי איזן בצורה נכונה את שיקולי הענישה השונים, ואנו מברכים על כך שבית המשפט כיבד את הסדר הטיעון תוך חריגה ברכיב הקנס ולבסוף נעתר לעתירתנו ונמנע משליחתו של מרשנו לבית הסוהר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x