$
משפט

ביהמ"ש מינה מפרק זמני לחברת טאו של אילן בן דב

השופט ציין כי לא מצא הצדקה להאריך שוב את הקפאת ההליכים. לדבריו התרשם כי "ספק אם אכן מתכוון בעל השליטה בחברה, אילן בן דב, להגיע להסדר במהירות הראויה"

זוהר שחר לוי 16:4904.03.13
בית המשפט המחוזי מרכז קיבל היום (ב') את עמדת הכונס הרשמי במשרד המשפטים ואת עמדת חלק מנאמני סדרות האג"ח והורה על מינוי מפרק זמני לחברת טאו תשואות.

 

 

השופט אילן שילה ציין בהחלטתו כי לא מצא טעמים המצדיקים הארכה נוספת של הקפאת ההליכים, מעבר לתקופת תשעת החודשים המסתיימת בסוף חודש זה, זאת בין היתר, מאחר שלא הושג הרוב הדרוש באסיפה האינדיקטיבית של מחזיקי האג"ח ולכן יש לראות את אסיפת בעלי האג"ח כמי שהצביעה נגד ההסדר המוצע.

 

"מאז ועד היום", כתב השופט, "הארכתי את הקפאת ההליכים מפעם לפעם, מהטעם העיקרי שאילוצים אחדים, בין כאלו התלויים בצדדים, או במי מהם, ובין שהם אילוצים חיצוניים הקשורים במכירת השליטה בחברת הטלפוניה פרטנר, גרמו לכך שההסדר לא התגבש. בישיבות אלו הסכימו בדרך כלל מרבית הצדדים, להמשך ההקפאה, אף כי נאמן אג"ח ג' הסכים תוך הבעת הסתייגות וחשש כי ההסדר לא יצלח. נאמן אג"ח ב' עמד בין השאר על התנהלותו הבלתי ראויה של אילן בן דב, טען כי אין בכוונתו להגיע להסר ברוח הדברים שהוצעו, וציין כי בן דב חב לחברה סכום של כ-3.5 מיליון שקל שאותו אין הוא נדרש לפרוע ואינו משלם, וזאת כאשר החברה אינה מסוגלת לשלם את התשלומים המינמיליים הנדרשים להחזקתה ולהוצאות הנאמן.

 

"הסכומים שהתחייב בן דב לשלם, כך לפי ההחלטה, לא שולמו במועדם או כסדרם ומדובר בסכומים של עשרות אטלפי שקלים בלבד. השופט אף מציין כי אין בקופת החבר כסף לתשלום למומחה שיכין דוחות כספיים וכי בן דב לא היה מוכן לשאת בהוצאות וכך "התמשכו ההליכים זמן נוסף".

 

עוד צוין בהחלטת בית המשפט, כי על פי התרשמותו ממהלך הדיונים עד כה, ספק בעיניו אם אכן מתכוון בעל השליטה בחברה, אילן בן דב, להגיע להסדר במהירות הראויה, וזאת בין השאר לנוכח היעדר תרומה של ממש מצדו עד היום לצורך המימון הנדרש להקפאת ההליכים עצמה והפעולות שנדרש היה לעשותן, לרבות מינוי מומחה. "אילו אכן חפץ היה להגיע להסדר, יכול היה לכאורה לממן את מינוי המומחה ולא לאפשר התמשכות ההקפאה תקופה כה ארוכה".

 

אסיפת בעלי אג"ח של טאו (ארכיון) אסיפת בעלי אג"ח של טאו (ארכיון) צילום: תומי הרפז

 

עוד כתב השופט: "איני סבור שסיום הקפאת ההליכים ימנע אפשרות להגיע להסדר, ככל שאפשרות כזו קיימת, והרי זו הייתה מטרתה היחידה של הקפאת ההליכים. אם הצדדים חפצים בהסדר, מה להם אם יגיעו אליו אגב הליך של הקפאת הליכים או במסגרת הליך פירוק".

 

בית המשפט קיבל את בקשת נאמני האג"ח למינוי מפרק זמני לחברה, בה תמך גם הכונס הרשמי, ומינה את עו"ד יוסף שגב כמפרק זמני. בין שאר תפקידיו וסמכויותיו, הוא יבחן את נסיבות קריסת החברה ואת זכותה כלפי בן דב על פי הרשום בספריה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x