$
בארץ

נתניהו: "הגירעון בתקציב אינו נורא, אני יודע לטפל בו"

ראש הממשלה בראיון לערוץ 2: "כפי שהדברים נראים כיום, לא נעלה מסים". מפלגת העבודה: "הגירעון שנתניהו גורס כי אינו נורא הוא איום ונורא, אך נוראית ממנו היא העובדה שראש הממשלה מתפתל ומסרב להגיד לציבור את האמת - את הגירעון יכסה שוב מעמד הביניים"

כלכליסט 20:2319.01.13

"הגירעון בתקציב אינו נורא, אני אדע לטפל בו" - כך אמר הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו בראיון ל"פגוש את העיתונות" בערוץ 2. נתניהו התייחס לנתונים שפורסמו בתחילת השבוע, שלפיהם הממשלה סיימה את 2012 בגירעון ענק של 4.2% מהתוצר (39 מיליארד שקל), כפול מהיעד של 2% שנקבע בספר התקציב

הדו-שנתי, וגדול גם מיעד הגירעון המעודכן של 3.4% שהציג שטייניץ לוועדת הכספים בחודש ינואר בשנה שעברה. 

 

ראש הממשלה נשאל האם הוא מוכן להתחייב שלא יעלה מסים בשנה הקרובה ואמר: "אעשה כל שביכולתי לא להעלות מסים; זה נגד ה-DNA שלי. זו התחייבות מאוד אחראית. אני לא יודע אם לא תהיה קריסה בשווקים הבינלאומיים. אבל כפי שאני רואה את הדברים כיום, ועל סמך הנתונים שבידי, אני לא מתכוון להעלות מסים".

 

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה לדברים כי "הגירעון שנתניהו גורס כי אינו נורא הוא איום ונורא, אך נוראית ממנו היא העובדה שראש הממשלה מתפתל ומסרב להגיד לציבור את האמת - את הגרעון יכסה שוב מעמד הביניים. אותו מעמד ביניים שנתניהו קיצץ והפריט לו את השירותים הבסיסיים". 

 

בראיון לבלומברג מוקדם יותר השבוע, אמר שר האוצר כי "הגדלת המיסוי לא תעזור. גם לו היה עומד הגירעון של ישראל על אפס, או הייתה חלה עלייה דרמטית בהכנסות הממשלה, זה לא יעזור". 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x