שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

"היחסים האישיים והמקצועיים עם נתניהו טובים. הוא גאה בהישגינו הכלכליים"

שטייניץ: "אני חושב שראש הממשלה גאה בהישגים הכלכליים של ממשלתו בשנתיים האחרונות"

גלית חמי, שאול אמסטרדמסקי ותומר זלצר 06:5824.07.11

הברית בין שר האוצר יובל שטייניץ לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו היא ארוכת שנים. שטייניץ נמנה גם עם מקורביה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו.

 

בחודשים האחרונים הופיעו כמה דיווחים שלפיהם היחסים בין השניים נמצאים בסוג של משבר, אך לא אם שואלים את שטייניץ.

 

"יש

גם יחסי עבודה וגם יחסים אישיים טובים ביני לבין ראש הממשלה ויש בינינו שיתוף פעולה כן", אומר שר האוצר. "אני חושב שראש הממשלה יכול להיות גאה ואני חושב שהוא גם גאה בהישגים הכלכליים של ממשלתו בשנתיים האחרונות - גם ישירות וגם בהשוואה בינלאומית למדינות אחרות".

 

ובכל זאת, הוא הפציר בשרים שלו "להיות כחלונים" ולא "להיות שטייניצים".

"קודם כל, זה לא היה בדיוק הניסוח שבו הוא השתמש. חוץ מזה, למשה כחלון מגיע קרדיט. משרד האוצר תמיד רצה להעביר רפורמות בשוק התקשורת ושרי תקשורת קודמים הסתייגו מכך. כחלון הסכים ללכת על זה, ומגיע לו קרדיט על זה".

בסוף השבוע נתניהו הוציא הודעה לעיתונות ובה אמר שיטפל במשבר הדיור כפי שהציל בעבר את הכלכלה. זה מעל הראש שלך.

 

"אז מה לא בסדר בזה? זה בסדר גמור שראש הממשלה מוציא הודעות לעיתונות בתחום הכלכלה. מה, ראש הממשלה לא מוציא הודעות בתחום מדיניות החוץ והביטחון?".

 

אתה רואה את עצמך ממשיך לעוד קדנציה במשרד האוצר?

"זה תפקיד לא קל, אבל יש בו סיפוק עצום. תראו, יש שרי אוצר של תחזוקה, שמתמודדים עם דרישות תקציביות, ענייני גירעון, סכסוכי עבודה ומשברים. אני מכבד את זה, אבל אני החלטתי להוביל גם מהלכים אסטרטגיים בעלי חשיבות לטווח הארוך ולא להתרכז רק בעבודה השוטפת.

 

"הצבתי ארבע מטרות־על: לעבור את המשבר הגלובלי מבלי לשלם מחירים ארוכי־טווח, להפוך את ישראל למדינה הראשונה בעולם שתעבור לתקציב דו־שנתי, להכניס את ישראל ל־OECD ולהחזיר את משאבי הטבע לרשות הציבור. ארבע מטרות־העל האלו הושגו לאחר שסיימנו את חקיקת מסקנות ועדת ששינסקי. אבל יש עוד דברים חשובים, כמו למשל הרפורמה בהשכלה גבוהה שאנחנו רק עכשיו מתחילים להריץ אותה".

 

לא ממש הבנו. אתה מעוניין בעוד קדנציה?

"יכול להיות. נחכה ונראה. מה שבטוח, זה אחד התפקידים הכי קשים - אבל גם הכי מרתקים ומשפיעים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x