משפט

בקשה ליצוגית בסך 13 מיליון שקל נגד ההתאחדות לכדורגל ומועדוני ליגת העל

לטענת התובע ההתאחדות מעבירה למועדונים נוסחים של חוזים להחתמת שחקנים ומאמנים שיש בהם תניות לא חוקיות לויתור מצד העובדים על זכויות סוציאליות שונות

ענת רואה 17:1319.01.11
לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב הוגשה תביעה ובקשה להכיר בה כייצוגית בהיקף 13 מיליון שקל נגד ההתאחדות לכדורגל ונגד 16 מועדוני ליגת העל לכדורגל בישראל וליגה לאומית.

 

התובע סמדג'ה שאול טוען כי ברצונו לייצג את כלל השחקנים, בעלי התפקידים והמאמנים בעבר ובהווה בתשלום
פיצויים בגין אי תשלום דמי הבראה, דמי חופשה, הפרשות לפנסיה ופציויי פיטורים.

 

לטענת התובע המיוצג בידי עו"ד שי טל ההתאחדות וכל יתר הנתבעות רומסת ברגל גסה את חוקי מדינת ישראל כשהיא מחתימה את השחקנים, בעלי התפקידים והמאמנים על תניות ויתור על זכויות בסיסיות.

 

לטענתו, למרבה הפלא הדבר נעשה לאור השמש ובמסמכים גלויים המתנוססים לעין כל באתר האינטרנט של התאחדות לכדורגל ומדובר ב"מסמכים המתיימרים להצטייר כחוקיים אך מה שנאמר בהם סותר לחלוטין את הנורמות החוקיות הנוהגות במדינת ישראל".

 

התובע טוען כי הוא ער לכך שלכאורה ההתאחדות לכדורגל חסינה מפני תשלום פיצויים בהגשת תביעה יצוגית וזאת משום שהחוק קובע כי לא ניתן להגיש יצוגית לפיצויים בגין נזק שנגרם על ידי צד שלישי שעילתה הפעלה או אי הפעלה של סמכויות פיקוח, הסדרה או אכיפה.

 

אלא שלדבריו הוא ראה לנכון לצרף את ההתאחדות לתביעה לצורך קבלת צו מניעה נגדה שיביא להפסקת הקיפוח והגזל של השחקנים, בכך שהיא תחויב להסיר את תניות הויתור מהחוזים הקיימים שהיא העבירה לכל יתר הנתבעות להחתמת המועסקים אצלן ותטיל איסור לכלול תניות כאלה בחוזים בעתיד. לכן לטענתו ההתאחדות לכדורגל היא הנתבעת העיקרית והראשונה במעלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x