$
בארץ

השליטה בחיפה כימיכלים עברה מאריה גנגר לידי משפחת טראמפ

משפחת טראמפ הגיעה לשליטה בחברה לאחר שרכשה מניות שהוחזקו על ידי בנו של גנגר. לחברה 1,000 עובדים ומחזור פעילותה מוערך בכ-800-900 מיליון דולר

עמית שרביט 18:3326.09.08

השליטה במפעל חיפה כימיכלים עברה מאריה גנגר למשפחת טראמפ:.בימים האחרונים רכשה משפחת טראמפ את מניותיו של שגיא גנגר - בנו של אריה בחברת TRI, המחזיקה בחיפה כימיכלים. בעקבות הרכישה , מחזיקה משפחת טראמפ למעלה מ-50% ממניות TRI. לא ברור מה כוונותיה של משפחת טראמפ לגבי המפעל,

והאם מהלך רכישת המניות נעשה בהסכמת כל השותפים. כמו כן לא ידוע תג המחיר שנקבע בעסקה.  

 

אבי פילוסוף מנכ"ל ויו"ר דירקטוריון החברה אישר את הידיעה ואמר כי אכן נמסר לו כי השליטה בחברת TRI (הבעלים של חיפה כימיכלים) התחלפה ועברה מאריה גנגר למשפחת טראמפ, שהייתה בעלת אחזקות משמעותיות בחברה גם קודם לכן. משפחת טראמפ היא משפחה יהודית מפלורידה. בעבר החזיקה בשליטה בחברת ההשקעות גמול והייתה בין מקימי בית איזי שפירא ברעננה. 

 

לא ברור מה מתכננת משפחת טראמפ לחיפה כימיכלים המעסיקה קרוב לכ-1,000 עובדים בשני מפעלים בחיפה ובדרום, עם מחזור פעילות שנע בין 800-900 מיליון דולר בשנה. החברה עוסקת בייצור דשנים לחקלאות וכימיכלים לתעשיה ולסקטור המזון. רוב תוצרתה מיועדת לייצוא, והיא נהנתה בחודשים האחרונים מעלייה בביקוש למוצריה בשל משבר המזון בעולם.

 

מצבה העיסקי של החברה בשנתיים האחרונות השתפר, ושיעורי הרווחיות שלה גדלו. ההנהלה בראשותו של פילוסוף הגיע להסכמות עם מערכת הבנקאות, ובעיקר בנק הפועלים, בקשר למבנה החובות של החברה שהעיבו בעבר על מאזנה ואיימו על פעילותה. על פי הערכות, הפועלים, שנאלץ בעבר לבצע הפרשה לחובות אבודים בגינה, אף ביצע החזר הפרשות ברבעונים האחרונים בשל השיפור שחל במצבה של חיפה כימיכלים.

 

בנוסף הגיע המפעל  - הנחשב לאחד מהמזהמים הגדולים, להבנות עם המשרד להגנת הסביבה בדבר הפחתת הזיהום התעשייתי. במקביל הושג הסכם עם ההסתדרות לגבי הקמת וועד בחסות ההסתדרות במפעל החברה בדרום. זאת לאחר שבעבר ניסתה החברה לשבור את העובדים שניסו להתארגן ולהקים וועד עובדים במפעל.  

 

  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x