$
רכב

בלעדי לכלכליסט

משרד התחבורה מקים מאגר מסירות רכב - כולל מחירי מכוניות חדשות

מאגר המידע החדש, המיועד להקל על מי שרוצים לקנות מכונית חדשה, יהיה זמין לציבור בשנה הבאה. עד כה המקור היחיד לקבלת נתוני מסירות רכבים בשוק הרכב הישראלי היה איגוד יבואני הרכב

תומר הדר 16:4426.10.20

משרד התחבורה נערך להקמת מאגר מידע מקוון אודות רכבים חדשים הנמכרים בישראל, כך נודע לכלכליסט. מאגר המידע החדש, שיהיה זמין לציבור בשנה הבאה, יכלול בין היתר נתונים אודות מסירותיהם של רכבים חדשים אשר ישווקו בישראל. עד כה המקור היחיד לקבלת נתונים אודות כמה מכוניות נמסרו בשוק הרכב הישראלי היה איגוד יבואני הרכב.

 

 

יש להדגיש: משרד התחבורה עצמו הודיע בעבר כי הוא מתנגד לפרסום נתוני המסירות של מכוניות חדשות בישראל - מחשש שפרסום נתונים אלה יהווה פגיעה בתחרות, מכיוון שהישראלים יעדיפו לרכוש מכוניות מדגמים שנחשבים לנמכרים יותר. כעת, ככל הנראה, הוסרה התנגדות זו. עוד נודע לכלכליסט כי המאגר החדש יכלול גם את מחיריהן הרשמיים של כל המכוניות החדשות אשר משווקות בישראל. 

שרת צהתחבורה מירי רגב שרת צהתחבורה מירי רגב צילום: אוהד צויגנברג עמית שעל

 

המאגר מיועד להקל על מי שמחפשים מכונית חדשה, ולאפשר למעוניינים לצפות באמצעות מנוע חיפוש אחד בכל מחירי המכוניות החדשות המשווקות בישראל. נושא הקמת המאגר צפוי לעלות בשבועות הקרובים לשימוע ציבורי.

 

לצד הקמת מאגר מחירי הרכב החדשים ממשיך משרד התחבורה לקדם את נושא הקמת מאגר מחירון הרכב המשומש של המדינה, פרויקט אותו יזמה שרת התחבורה מירי רגב. לאחרונה אף החלה לפעול בשיתוף עם משרד התחבורה חברה העוסקת בהטמעה ראשונית, לצורך ניסוי באיסוף מחירי עסקאות אשר ידווחו על ידי מוכרי מכוניות משומשות - וזאת במסגרת 'פיילוט' ראשון לגיבוש המחירון.
x