$
בארץ

משרד התחבורה: עד 28 טיסות שבועיות לאיחוד האמירויות

על פי ההסכם שייחתם רשמית בשבוע הבא, מדובר בארבע טיסות ביום, שצריכות להתחלק בין חברות תעופה מישראל ומהמפרץ הפרסי. יודגש כי ההסכם כולל גם טיסות שכר ללא הגבלה לשדה"ת רמון

תומר הדר 18:0418.10.20

תוך מספר חודשים יתקיימו 28 טיסות שבועיות לאיחוד האמירויות, כך סיכם משרד התחבורה עם איחוד האמירויות, עם חתימת הסכם תעופה בין ישראל ובין האיחוד. יש להדגיש כי הסכם זה קובע בפועל את מספר הטיסות השבועיות המותר, כלומר לא בהכרח כמה טיסות ייצאו בפועל.

 

 

 

 

בקרוב טיסות גם לדובאי בקרוב טיסות גם לדובאי צילום: יאיר שגיא

 

ההסכם עצמו צפוי להיחתם השבוע באופן רשמי. יש להדגיש: הסכם זה כולל בפועל את כל חברות התעופה אשר צפויות לפעול בקווים לאיחוד האמירויות, כלומר חברות ממדינות האיחוד וגם חברות ישראליות. בחלוקה לימים יוצא כי מדובר בארבע טיסות ביום, אשר צריכות להתחלק בין מפעילים (כלומר חברות תעופה) הן מהמפרץ הפרסי והן מישראל. יודגש כי ההסכם כולל גם טיסות שכר ללא הגבלה לשדה"ת רמון - מה שעשוי להפיח חיים בשדה הדרומי בעתיד.

 

לדברי שרת התחבורה מירי רגב: "זהו יום היסטורי ומרגש למדינת ישראל, החווה את תחילתו של גל פריחה כלכלי עם שווקים חדשים ופתיחת השמיים ליעדים חדשים, מרתקים ומלהיבים. אני רוצה להודות לכל הגורמים המקצועיים במשרד התחבורה, ברש"ת וברת"א שהביאו את ההסכם לידי גמר במהירות שיא, ומאחלת בהצלחה לכל חברות התעופה הישראליות שיייסדו את הקווים החדשים לאבו דאבי ודובאי, ובהמשך למדינות נוספות במפרץ".

 

 

 

 

x