$
בארץ

נחשף בכלכליסט

התעשייה האווירית רוכשת את פעילות הרכב הצבאי של עידו כהן

החברה תתקין על רכבי השטח מערכות הגנה, תקיפה ומודיעין מתוצרתה ותשווק אותם לגופים ביטחוניים בארץ ובעולם

תומר הדר ואודי עציון 15:5307.05.20
התעשיה האווירית מאשרת היום את הפרסום בכלכליסט, לפיו תרכוש את פעילות הרכב הצבאי של יצרן רכבי השטח עידו כהן מפרדס חנה. "התעשייה האווירית ממשיכה בהעמקת פעילותה בתחום היבשה במסגרת אסטרטגיית החברה ורכשה את פעילות כלי הרכב ZMAG, ZIBAR ו-ZD מיצרן רכבי השטח הישראלי, עידו כהן. רכבי השטח ישודרגו לצרכים צבאיים והגנת הגבולות, ויותקנו בהם מגוון מערכות הגנה, תקיפה, מודיעין, מכ"ם אלקטרו-אופטיקה, ניווט ותקשורת, המיוצרות בתעשייה האווירית", כך נכתב בהודעה.

 

 

 

תע"א ממשיכה ומציינת כי עם המערכות שיותקנו נמנות מערכת Drone Guard לאיתור ושיבוש רחפנים, מערכות הגנה אווירית, מערכות איסוף מודיעין שונות, מצלמות E/IR מסוג MiniPOP ומערכות נוספות המספקות מענים לצורכי יבשה שונים.

 

עידו כהן עידו כהן צילום: גלעד קוולרציק

 

במסגרת העסקה רכשה תע"א את התוכניות ואת זכויות הייצור לרכבי השטח, ולאחר השדרוג היא תשווק את הרכבים לגופים ביטחוניים בארץ ובעולם.

 

סמנכ"ל תע"א ומנכ"ל אלתא יואב תורג'מן אמר כי "התעשייה האווירית שמחה לחבור לעידו כהן, יצרן רכב ישראלי בעל חזון, שמוצריו הם מהמתקדמים מסוגם בעולם. הרכישה היא נדבך נוסף במימוש ההחלטה להעמיק את פעילות החברה בתחום היבשה בקמפוס החברה בבאר שבע, כחלק מאסטרטגיית ההתמקדות בכניסה לשווקים חדשים, שיפור המודל התפעולי ומיקוד במנועי הצמיחה".

 

לדברי עידו כהן, "משפחת רכבי השטח פותחה במטרה לתמוך בלוחמה היבשתית ולסייע לחיילים להגיע ליעדם בבטחה בכל דרך בשטח. אני פועל שנים לפיתוח הרכבים המתקדמים ביותר, עם יכולות ייחודיות מסוגן בעולם. באמצעות שיתוף הפעולה עם אלתא, אני מאמין שמורשת רכבי השטח שפיתחתי תמשיך ותתפתח".

x