שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

מפעילת הקורקינטים של אייל ברקוביץ' עוצרת את הפעילות שלה בת"א

רגע לפני כניסת התקנות החדשות של עיריית ת"א, משהה Leo את פעילותה בת"א - ומעבירה את הקורקינטים לערים אחרות. Leo: "פריסת הקורקינטים בת"א תבוצע בהמשך"

תומר הדר 23:0228.07.19

היום (א') החלה חברת Leo שבבעלות האחים בן שושן ואייל ברקוביץ', באיסוף הקורקינטים בתל אביב במטרה לפרוס אותם בערים אחרות. זאת, בין היתר, בשל תקנות האכיפה החדשות של עיריית ת"א, שייכנסו לתוקפן בחמישי הקרוב.

 

במקביל שחררה Leo את עשרות הקורקינטים שלה, שהוחרמו על ידי העירייה. החברה היא אחת מארבע מפעילות קורקינטים הפועלות בתל אביב - לצד חברות bird ,lime ו-ווינד.

 

 

במסגרת התקנות החדשות, ידרשו המפעילים, בין היתר, לקבץ את הקורקינטים בחניות ייעודיות, לעמוד במכסות של 2,500 קורקינטים למפעיל ולנטרל אזעקות בלילות. למרות זאת, Leo תמשיך לפעול בערים אחרות.

קורקינט של Leo בתל אביב קורקינט של Leo בתל אביב צילום: תומר הדר
 

אייל ברקוביץ' אייל ברקוביץ' צילום: עוז מועלם

 

 

משמעות העיכוב היא שעם כניסת התקנות לתוקף - Leo לא תהיה חלק ממערך הקורקינטים בתל אביב. בחברה אישרו את הדברים, וציינו כי הפריסה בתל אביב תבוצע בהמשך.

 

במהלך השבועות האחרונים פתחה עיריית תל אביב בשורה ארוכה של מהלכים שנועדו לאכוף באופן מחמיר את השימוש בקורקינטים השיתופיים, הלא שיתופיים וגם האופניים החשמליים. בין היתר, הציגה העירייה בשבוע שעבר אפליקציה המיועדת לאפשר לתושבים לדווח מיידית על קורקינטים החונים שלא כחוק, ובמסגרת זו הוחמרה האכיפה נגד הרוכבים על המדרכות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x