$
בארץ

ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בארקיע בשל הכוונה לפטר מאות עובדים

הבוקר פורסם ב"כלכליסט" כי בעקבות סגירת שדה דב חברת ארקיע מתכוונת לקצץ מעל מחצית צי המטוסים שלה ולפטר כ־250 מתוך 650 העובדים בחברה

שירות כלכליסט 17:1102.07.19

ההסתדרות הכריזה לפני זמן קצר סכסוך עבודה דחוף בחברת ארקיע, על רקע כוונת החברה לפטר מאות עובדים בעקבות סגירת שדה דב ולהוציאם כבר עתה לחופשה כפויה בת שבוע. מחר (ד') יקיימו העובדים אסיפות הסברה בכל מוקדי החברה בארץ, ובשל כך ייתכנו שיבושים בלוח הטיסות.

 

 

 

הבוקר פורסם ב"כלכליסט" כי בעקבות סגירת שדה דב חברת ארקיע מתכוונת לקצץ מעל מחצית צי המטוסים שלה, לפטר כ־250 מתוך 650 העובדים בחברה ולהשהות את עסקת רכישת מטוסי האירבוס 330 שאמורה הייתה לקלוט בשנה שעברה.

 

 

ניר דגן, מנכ"ל ארקיע ניר דגן, מנכ"ל ארקיע צילום: שי אדם

 

לדברי ההסתדרות, למרות שביטחונם התעסוקתי של עובדי ארקיע הוסדר בהסכם הקיבוצי שנחתם בין הצדדים ב-2013, תוך התייחסות לאפשרות שתופסק פעילותו של שדה דב, עולה כי בכוונת החברה לבצע פעולות חד-צדדיות בהן פיטורי מאות עובדים, ללא שיתופה כמתחייב של נציגות העובדים.

  

מטוס של ארקיע מטוס של ארקיע

 

ההסתדרות קוראת להנהלת ארקיע למלא את חובתה כחוק, לעצור את הצעדים שמנוגדים להוראות ההסכם הקיבוצי, ולפעול בשיתוף פעולה עם ההסתדרות וועד עובדי ארקיע, על מנת לבחון את החלופות שמייתרות את פיטורי העובדים ולהגיע להסדרה מוסכמת של הסוגיה. "חבל שבמקום להיערך בצורה נכונה ולראות איך צולחים יחד עם העובדים את המשבר, בוחרים בארקיע להשליכם ולהכניס את החברה כולה לכאוס", נמסר מההסתדרות.

 

יו"ר החברה, אבי נקש, אמר אמש כי "במצב שנוצר בעקבות סגירת שדה דב לא רווחי לנו להפעיל את כל הצי שלנו. אנחנו חברה עסקית, ועסק צריך להיות כלכלי. המטרה היא למכור את כל חמשת מטוסי ה'אמבראר' שלנו, שפועלים בעיקר בקו לאילת אבל בקיץ מבצעים גם טיסות ליעדים קרובים באגן הים התיכון". לדברי נקש הוצאת מטוסים אלה משירות וסגירת הפעילות של החברה בשדה דב תחייב את החברה לקצץ בשליש את כוח האדם שלה, כ־150 עובדים שעבדו בשדה דב ועוד כ־100 עובדים שהיו קשורים לצי מטוסי האמבראר. "זה לא יקרה מחר, אבל זה יקרה בחודשים הקרובים".

 

יו"ר ועד העובדים של ארקיע, עליזה בלאיש: "הופתענו לגלות באמצעי התקשורת על הכוונה לפטר מספר בלתי מבוטל של עובדים, אך אין בכוונתנו לאפשר ולו לרגע להנהלה שלא לכבד הסכם קיבוצי קיים בדבר העברת העובדים משדה דב לנתב"ג. אין שום סיבה שעובדים מסורים ומקצועיים אלה יסיימו את דרכם בארקיע. נילחם בהחלטה בכל אמצעי שיעמוד לרשותנו על מנת למנוע גזירה אומללה זו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x