שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

"התפקיד שלנו הוא לחזק את הערכים היהודיים לחבר'ה צעירים שצריכים חיזוק"

לדברי מנכ"ל המשרד לשירותי דת, עודד פלוס, "המועצות הדתיות נמצאות בתחתית סולם השכר אז זה גרם לנו לעלייה בעלויות. גם האוכלוסייה שמקבלת שירות הולכת וגדלה ויש עלייה בצרכים"

שחר אילן 07:5704.04.19

מנכ"ל המשרד לשירותי דת עודד פלוס אומר בתגובה לנתונים על התקציבים ההולכים וגדלים של המשרד כי "לא רק שאני לא רואה עלייה חריגה בתקציב - אנחנו בתת־תקצוב. מבקרים אותי למה התקציב כל כך נמוך ולמה אני לא מצליח להביא יותר".

 

לדברי פלוס, "אם מקימים עיר חדשה, היא צריכה מקוואות ובתי כנסת. התמיכה שאני נותן זה 600 אלף שקל לבית כנסת, אבל המבנה הכי קטן עולה 3 מיליון שקל ויתר הכסף מגיע מתורמים ומתפללים. בנושאים אחרים כמו בתי ספר ומעונות יום המדינה מממנת אותם כמעט ב־100%, אבל עבור מבני דת מקבלים מהמדינה רק 20%".

 

פלוס אומר כי הוא מאשר סיוע למבני דת רק כשהרשות המקומית מבקשת. למשל, "ברגע שבונים שכונה חדשה, היא צריכה עירוב ומדובר בסכומים קטנים. אם העירייה היתה דואגת לזה, אני לא הייתי צריך".

 

בית הכנסת הגדול בת"א בית הכנסת הגדול בת"א צילום: יובל חן

 

לגבי המינהלת לזהות יהודית אומר פלוס ש"אחד התפקידים שלנו הוא לחזק את הערכים היהודיים. מי שמקבל מאיתנו שירות זה חבר'ה בוגרי צבא ולפני צבא שצריכים חיזוק. אנחנו פועלים לא רק באמצעות גופים דתיים אלא גם באמצעות אלול, עלמא והשומר החדש".

 

בהקשר לתקציב המועצות הדתיות, טוען פלוס, "רק יישרנו קו וסגרנו את השחיקה הגדולה בתקציב. כך, למשל, העלו את שכר המינימום. המועצות הדתיות נמצאות בתחתית סולם השכר אז זה גרם לנו לעלייה בעלויות. גם האוכלוסייה שמקבלת שירות הולכת וגדלה ויש עלייה בצרכים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x