$
רכב

אינפיניטי מפסיקה לשווק מכוניות באירופה, השוק הישראלי לא ייפגע

חטיבת היוקרה של ניסאן הודיעה על הפסקת השיווק ביבשת כחלק ממהלך ארגון מחדש עליו הודיעה רנו ניסאן העולמית; אינפיניטי מכרה בעשור החולף כ-60 אלף מכוניות בלבד באירופה

תומר הדר 14:4213.03.19

אינפיניטי, חטיבת היוקרה של ניסאן, מודיעה כי תפסיק לשווק מכוניות באירופה. מדובר בחלק ממהלך ארגון מחדש עליו הודיעה רנו ניסאן העולמית, לאחר שניסתה במשך מספר שנים להחדיר את אינפיניטי לאירופה.

 

 

רכב של אינפיניטי (אב טיפוס) רכב של אינפיניטי (אב טיפוס)

 

בדומה לאקורה, חטיבת היוקרה של הונדה, גם אינפיניטי זוכה להצלחה בארה"ב, שם קל לה יותר להתמודד מול מותגים מקומיים, ופחות באירופה, שם היצרנים המקורמיים - והגרמנים בראשם - זוכים להצלחה גדולה יותר.

 

אינפיניטי הושקה באירופה כמותג עצמאי בשנת 2008, אך מכרה בעשור החולף כ-60 אלף מכוניות בלבד - פחות מ-5% מהיקף המכירות של כל אחד מהמותגים הגרמניים המתחרים באותו פרק זמן.

 

יש להדגיש כי למרות הודעתה של אינפיניטי על נסיגה מאירופה, שוק הרכב הישראלי אינו צפוי להיות מושפע בפועל. במהלך השנים האחרונות בחרה קבוצת קרסו, יבואנית ניסאן, להתחיל ביבוא של רכבים העונים על דרישות התקינה האמריקאית, כלומר רכבים המיועדים לשיווק בארה"ב ובאירופה - ואינפיניטי אינה יוצאת דופן בהיבט זה, מאחר והמותג צפוי לעבור במהלך השנים הקרובות לשיווק של דגמים בתקינה אמריקאית עבור שוק הרכב הישראלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x