שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ראש האיגוד המקצועי המשפיע ביותר בכנסת

נוה מחזיק נציגים קבועים במשכן הכנסת ובקשרים אישיים עם הח"כים

צבי זרחיה 06:5220.01.19

ראש לשכת עורכי הדין אפי נוה אמנם נהג לבקר בכנסת היוצאת בעיקר בדיונים שעסקו בתיקונים לחוק לשכת עורכי הדין, אבל החזיק בקשר עם חלק גדול מחברי הכנסת - וכן בנציגות קבועה במשכן. במובנים רבים לשכת עורכי הדין היא האיגוד המקצועי בעל ההשפעה הרבה ביותר בכנסת.

 

 

 

חודשים ספורים לאחר שנוה נבחר ביוני 2015 לראש הלשכה הקדישה הכנסת משרד ייעודי עבור היחידה לקשרי ממשל של הלשכה. המשרד אויש בתחילה בידי שישה עורכי דין, אך כיום רק שלושה מהם יושבים בדרך קבע במשרד, מרחק חדרים בודדים מלשכתו של ראש הממשלה. עורכי דין אלו עוקבים אחר הצעות חוק שנידונות במליאת הכנסת ובוועדותיה, מגבשים ניירות עמדה ומגיעים לישיבות הוועדות. היחידה עצמה קידמה שורה של חוקים חברתיים בשיתוף ח"כים שונים, דבר שסייע להידוק הקשרים בין נבחרי הציבור ללשכת עורכי הדין.

 

נוה עצמו זוכה לאוזן קשבת מצד מרבית חברי הכנסת, ששמחים לשתף פעולה עם מי שנחשב לאדם החזק במערכת המשפט. הוא הזמין עשרות ח"כים לכנסים השנתיים שמארגנת הלשכה באילת, תוך שהלשכה לוקחת על אחריותה את הטסת הח"כים לעיר הדרומית. כך, לכנס שערכה הלשכה באילת באפריל 2016 הוזמנו 38 חברי כנסת ובהם שרת המשפטים איילת שקד שנמצאת בקשר הדוק עם נוה, וכן שר החקלאות אורי אריאל.

 

חיים כץ, אפי נוה וזאב אלקין חיים כץ, אפי נוה וזאב אלקין צילום: אוראל כהן

 

מעבר לכך, נוה מחזיק בקשרים טובים בין היתר עם יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט בכנסת ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) ועם סגנית יו"ר הכנסת ח"כ נורית קורן (הליכוד), החברה בוועדה למינוי שופטים. בסוף 2017 נוה קידם יחד עם שר האוצר משה כחלון את מינויו לעליון של השופט יוסף אלרון.

 

עם הח"כים שהופיעו עם השנים בכנסי לשכת עורכי הדין נמנים יו"ר ועדת הכספים משה גפני (יהדות התורה), יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל (העבודה), יו"ר הקואליציה דודי אמסלם (הליכוד), יו"ר הקואליציה לשעבר דוד ביטן (הליכוד), ויו"ר הוועדה לביקורת המדינה לשעבר קארין אלהרר (יש עתיד). גם חלק מהיועצים המשפטיים בכנסת משתתפים בכנסי הלשכה.

 

נוסף לכנסים השנתיים מוזמנים חברי כנסת גם לפאנלים וכנסים מקצועיים שמקיימת לשכת עורכי הדין במהלך השנה. כך, מדורת ל"ג בעומר שנערכה באפריל האחרון בביתו של עו"ד אורן אבלה במושב גזר, יו"ר ועדת ההתיישבות ומקרקעי ישראל בלשכה, אירחה נוסף לנוה גם ארבעה חברי כנסת.

 

נוסף למשרד הקבוע של יחידת קשרי הממשל בכנסת, הלשכה מחזיקה גם בלוביסטית יעל גויסקי, שמטפלת בעיקר בחוקים שמשפיעים על מעמדה של הלשכה כגילדה של עורכי הדין. כך, היא עסקה בנושאים כמו תיקונים לחוק לשכת עורכי הדין, חוק הפקטור, חוק חדלות פירעון וחוק ההוצאה לפועל תוך מיקוד בסעיפים שמתייחסים לעורכי הדין בכלל והלשכה בפרט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x