שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

יחימוביץ' דורשת לכנס את המליאה להמשיך בחקיקת "חוק הפקטור"

יו"ר האופוזיציה מתייחסת לדיל בין איילת שקד למיקי זוהר בעניין חוק ההסמכה וטוענת כי "להסכם הפשרה היתה שותפה גם לשכת עורכי הדין שרק שעות ספורות לאחר מכן הפכה לזירת פשע"

צבי זרחיה 11:1617.01.19

יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה) מבקשת מיו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין (ליכוד) לכנס את מליאת הכנסת על מנת להמשיך בחקיקתו של "חוק הפקטור" לקראת הצבעה בקריאה שנייה ושלישית. הוועדה המיוחדת לחקיקת החוק החליטה לקדמו, אבל לנוכח פגרת הבחירות יש צורך בהסכמתה של הממשלה לכך.

כפי שנחשף ב"כלכליסט" הושג "דיל"  בין שרת המשפטים איילת שקד ליו"ר הועדה המיוחדת ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) לאי חקיקת החוק ולמעבר של סטודנטים שקיבלו בבחינה 60 נקודות ומעלה ב-3 הבחירות האחרונות.

 

 

מיקי זוהר ואיילת שקד. השיגו דיל מיקי זוהר ואיילת שקד. השיגו דיל צילום: עומר מסינגר, אביגיל עוזי
 

במכתב ששיגרה יחימוביץ' לאדלשטיין כתבה: "להסכם הפשרה שנחתם אתמול היתה שותפה גם לשכת עורכי הדין – אותה הלשכה שרק שעות ספורות לאחר מכן הפכה לזירת פשע, שעה שחוקרי משטרת ישראל פשטו עליה כחלק מחקירת פרשת שחיתות בוטה וחמורה של העומד בראשה. אני סבורה כי די בעדויות המצטברות בדבר דפוסי ההתנהגות העברייניים של מר נוה, שיקול הדעת המוסרי המשובש שלו, וחוסר יכולתו להבחין בין טוב לרע, כדי לפסול אותו מלהיות חלק מכל הסכמה שהיא כה גורלית לרבים.

 

המעשה הנכון והצודק אפוא יהיה להמשיך במלאכת החקיקה של חוק המתמחים בהתאם לרצונם של מרבית חברי הכנסת. אשר על כן, אני פונה אליך בבקשה לאפשר את כינוסה בהקדם של מליאת הכנסת כדי לסיים את מלאכת החקיקה בחוק חשוב זה".

 

עוד הוסיפה כי "בישיבת הועדה לביקורת המדינה בראשותי מיום 14 בנובמבר 2018 נחשפו תופעות קשות, למשל, העובדה שהתשובות לבחינות הלשכה 'נעלמו' באורח פלא ולא פורסמו משך שלושה שבועות אף שהועברו מן הועדה הבוחנת לידי הלשכה; השקרים של נציגי הלשכה כאילו התוצאות לא נמסרו להם ולכן לא פורסמו, ומיד, באותה ישיבה, הכחשתו הגורפת לכך של יו"ר הועדה הבוחנת השופט שאול שוחט והדגשתו כי התשובות נמסרו ללשכה יחד עם הבחינה עצמה; העובדה שהחברה האחראית על הכנת המתמחים לבחינות הלשכה היא בכלל חברת בת של לשכת עורכי הדין, ועוד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x