$
בארץ

לראשונה, המל"ג פותחת תוכנית להכשרת עתודת נשיאים רקטורים לאוניברסיטאות

יו"ר הוות"ת פרופ' יפה זילברשץ: "התוכנית 'מובילים באקדמיה', תאתר את החוקרים המצטיינים ועובדי המינהל בדרגות הביניים ותקנה להם את הכלים הניהוליים". המחזור הראשון, הכולל 32 אנשי אקדמיה שנבחרו בהמלצת ראשי האוניברסיטאות והמכללות, יצא לדרך בחודש שעבר

שחר אילן 18:4307.01.19

המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) פתחה לראשונה תוכנית הכשרה לעתודת בכירי האוניברסיטאות. התוכנית, "מובילים באקדמיה", מקנה לאנשי אקדמיה, שמאותרים כעתודה להשתלבות בתפקידי ניהול אקדמיים בכירים דוגמת, נשיאים, רקטורים דיקאנים ומנכ"לים, את הכלים והמיומנויות הדרושים.

 

 

 

המוסדות להשכלה גבוהה בישראל מנוהלים על ידי אנשי אקדמיה בכירים אשר עיקר עיסוקם והכשרתם הוא בתחום המחקר והוראה ולא בהכרח בתחום הניהול. עם זאת, מתוקף עבודתם, המנהלים האקדמיים נדרשים לתת מדי יום מענה למגוון נושאים ושאלות ניהוליים כמו קביעת יעדים, סדרי עדיפויות, תכנון, ניהול אנשים, רגולציה ועוד. התוכנית החדשה אמורה לסייע להם להתגבר על הפער הזה.

 

 

יו"ר הות"ת פרופ' יפה זילברשץ יו"ר הות"ת פרופ' יפה זילברשץ צילום: אוראל כהן

 

"מובילים באקדמיה" היא תוכנית משותפת של המל"מ, קרן אדמונד דה רוטשילד וארגון שותפויות. המחזור הראשון, הכולל 32 אנשי אקדמיה שנבחרו בהמלצת ראשי האוניברסיטאות והמכללות, יצא לדרך בחודש שעבר.

 

תוכנית ההכשרה תכלול: סוגיות ניהול והובלה אקדמיים (תקצוב, מחקר, רגולציה, בינלאומיות), כישורי ניהול כלליים (כלכלה, מימון, ניהול מערכות מידע, ניהול ידע ) וכישורי ניהול רכים בתחום יחס האנוש. היקף התוכנית יהיה כ-400-300 שעות לימוד הכוללים גם השתלמות של כ- 14 ימים במוסדות אקדמיים מובילים בחו"ל.

 

יו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב (ות"ת) פרופ' יפה זילברשץ, הסבירה ש"התוכנית החדשה תאתר את החוקרים המצטיינים ועובדי המינהל בדרגות הביניים, תקנה להם את הכלים הניהוליים". אלי בוך, קרן אדמונד דה רוטשילד: אמר ש"בשנים הקרובות נהיה עדים לתהליך עמוק של העצמת מנהיגות אקדמית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x