שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הסיוט של נתניהו: בחירות על השבת

נתניהו מעוניין להקים את הקואליציה הבאה עם אותם שותפים. הוא לא רוצה שגשר צר בתל אביב יגרום לחרדים לנטוש אותו

צבי זרחיה 07:0223.08.18

שעות ספורות חלפו מפרסום ההודעה של עיריית תל אביב וחברת נתיבי איילון שלשום, על העבודות המתוכננות להקמת הגשר מעל איילון, ועד שהיא הפכה למשבר פוליטי עם סוף ברור.

 

 

 

כבר בשעות הערב שלשום שלח ח"כ ינון אזולאי מש"ס מכתב אל ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר התחבורה ישראל כץ, ושר הרווחה חיים כץ האחראי על מתן אישורי עבודה בשבת, והודיע כי העבודות הן "הפרת הסטטוס קוו". אזולאי הוא בנו של השר לשירותי דת דוד אזולאי ומקורב מאוד ליו"ר המפלגה אריה דרעי, ומהרגע שהמכתב יצא לדרך, היה ברור במערכת הפוליטית שהעבודות בשבת יבוטלו.

 

 

בנימין נתניהו ויעקב ליצמן בנימין נתניהו ויעקב ליצמן צילום: עמית שאבי

 

נתניהו לא רוצה לריב כעת עם החרדים. העיקרון המנחה של ראש הממשלה הוא שלמות הקואליציות - הנוכחית והבאה. במערכת הפוליטית מעריכים שהבחירות יוקדמו לתחילת 2019 בגלל המחלוקת עם יו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן על חוק הגיוס, אולם נתניהו מעוניין להקים את הקואליציה הבאה עם אותם שותפים. הוא לא רוצה שגשר צר בתל אביב יגרום לחרדים לנטוש אותו.

 

ביטול העבודות משרת גם את שר התחבורה כץ. הוא לא רק מנע משבר קואליציוני, אלא גם קרץ למתפקדי הליכוד הדתיים והמסורתיים לפני הפריימריס שצפויים להיערך עוד השנה. עם זאת, בקבוצות הווטאספ בליכוד הועלתה אתמול תמונה של כץ לצד עטיפת החטיף "מקופלת", עם הכיתוב "מקופלת של החרדים".

 

ש"ס, שבסקרים האחרונים מצויה בשפל של ארבעה מנדטים , מנהלת את המשבר בזהירות. אזולאי שיגר את המכתב לאחר שנפגש עם אחד הרבנים של ש"ס אולם לאחר מכן קיבל הוראה מדרעי שלא להתראיין. כך ש"ס מנסה להצטייר ברחוב החרדי כמגנת השבת ולהתייצב ומן הצד השני נזהרת לא לדרדר את המתיחות לבחירות, שאם יהיו על רקע של משבר שבת, ישחקו לידיו של יאיר לפיד ומחנה המרכז־שמאל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x