$
בארץ

עוד קרב על השבת: השר כץ הקפיא את בניית גשר יהודית בתל אביב

שר התחבורה נכנע ללחצי החרדים והורה לחברת נתיבי איילון על הקפאת העבודות שתוכננו בסופי שבוע ועל הגשת תוכנית חדשה לביצוע העבודות בשעות אחרות - כולל שעות הלילה המאוחרות. חולדאי: "סגירת נתיבי איילון באמצע השבוע תיצור קטסטרופה תחבורתית"

ליאור גוטמן 09:1822.08.18

שר התחבורה ישראל כץ הקפיא הבוקר (ד) לאלתר את העבודות להקמת גשר חדש בנתיבי איילון שתוכננו לשבועות הקרובים . אתמול (ג') הודיעה החברה הממשלתית שהיא תסגור למחצה את התנועה בנתיבי איילון למשך שישה סופי שבוע כדי להקים גשר חדש להולכי רגל שהקמתו "נמרחת" מאז שנת 2010.

 

לדברי כץ "ההודעה של עיריית תל אביב-יפו שפורסמה אתמול באמצעות חברת "נתיבי איילון" על הקמת גשר יהודית וסגירת ציר נתיבי איילון לתנועה במהלך ששה סופי שבוע, לצורך ביצוע העבודות, היא הודעה מקוממת ומיותרת. גם דרך הביצוע שנבחרה להקמת הגשר נראית כבעייתית ועלולה לפגוע פגיעה קשה ולא מידתית בכלל הציבור במהלך סופי השבוע". כץ נמנע במפורש להתייחס לצמיבור הדתי אולם במהלך היממה האחרונה פרסמו שורת חברי כנסת מחאות כנגד העבודות המתוכננות בשבת.

  

כץ. העבודות לא יבוצעו בשבת כץ. העבודות לא יבוצעו בשבת צילום: אוהד צויגנברג

 

השורה התחתונה: "השר כץ הורה לחברת נתיבי איילון, המבצעת את הפרויקט עבור עיריית תל אביב-יפו, להקפיא לאלתר את ביצוע כל העבודות המתוכננות להקמת הגשר ולהגיש לו בהקדם תכנית לביצוע העבודות בדרכים אחרות, כולל במהלך שעות הלילה המאוחרות, כפי שנעשה במקרים דומים בעבר וכמקובל בארץ ובעולם".

 

נושא העבודות בשבת וההתנגשות עם חברי הכנסת הדתיים אינה חדשה, והאיומים על פירוק הקואליציה כבר אפפו את עבודות הרכבת לאורך השנים האחרונות ועד לרמה שהיתר העבודות בשבת ניתן לשר הרווחה חיים כץ. מאז הן מתקיימות שקט יחסי ומבלי לוותר על עבודות תשתיות חיוניות.

 

 

הדמיית גשר יהודית מעל נתיבית איילון הדמיית גשר יהודית מעל נתיבית איילון הדמיה: חן אדריכלים

 

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי הגיב להחלטת כץ ואמר: "החלטת שר התחבורה היא שערורייה. סגירת נתיבי איילון באמצע השבוע תיצור קטסטרופה תחבורתית לציבור שתהיה גדולה פי כמה מהשיבושים שהיו ברכבת בעקבות הפסקת העבודה בשבת. הממשלה איבדה את הבושה ועושה זאת הפעם לא מהמקפצה כי אם מהגשר ולנו הציבור אסור לוותר".

 

חולדאי מוסיף שהוא הנחה את הלשכה המשפטית לבדוק עתירה לבג"ץ בנושא. "כמו בהחלטה על סגירת המרכולים בשבת זהו חלק מנסיון לשנות את צביון המדינה והעיר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x