שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

חשד: חברת פרוטוקול הונתה ורימתה את המשטרה ואת הנהלת בתי המשפט

החברה שמספקת שירותי תרגום ותמלול לגופים מוסדיים וממשלתיים חשודה בביצוע גביית יתר של כ-1.8 מיליון שקל. שני בעלי החברה, דורון כהן וניסן כספי, נעצרו ונחקרו

נעמי צורף 21:0912.08.18

חשד: חברת "פרוטוקול" המספקת שרותי תרגום ותמלול לגופים מוסדיים וממשלתיים, הונתה ורימתה את המשטרה והנהלת בתי המשפט. שני בעלי החברה, דורון כהן, תושב תל אביב, וניסן כספי, תושב רמת-גן, נעצרו בחשד לביצוע עבירות הלבנת הון, הונאה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, קבלת דבר במרמה ואיסור עשיית פעולה ברכוש אסור.

 

 

השניים נעצרו ביום ד' האחרון, אז הפכה החקירה לגלויה וחוקרי המשטרה פשטו על משרדי החברה, תפסו מסמכים וחומרים נוספים. כהן וכספי שוחררו אז למעצר בית. היום (א') הובאו היום לדיון בהארכת מעצר הבית שלהם בבית המשפט השלום בתל אביב. השופטת שרית קריספין הורה על הארכת מעצר הבית של השניים עד ליום ראשון.

 

על פי החשד, חברת "פרוטוקול" ביצעה חיובים כפולים לללקוחותיה, כך שבמהלך השנה וחצי האחרונה גבתה גביית ייתר בסכומים המוערכים בכ-1.8 מיליון שקל. "מדובר במספר שיטות מרמה, ביניהם חיוב כפול למשטרה ולבתי המשפט, והוצאות חיוב כפול למשטרה בעבור אירוע מסויים מספר פעמים וההוצאת חיובים עבור תרגומים ללא ציון פרטי תיק החקירה", אמר נציג המשטרה, עו"ד רס"ר עופר אלפנדרי, במהלך הדיון.

מקלדת (ארכיון) מקלדת (ארכיון) צילום: wikipedia

 

 

מפרוטוקול הדיון עולה כי החשודים מסרו את גרסתם והגיבו למסמכים שהוצגו להם וכי במשרדי החברה נתפסו עשרות קלסרים עם חשבוניות ואישורי תרגום. לטענת המשטרה קיים חשד לשיבוש הליכי חקירה ולכן התבקש מעצר הבית של החשודים.

 

בא כוחו של כהן, עו"ד עדי לוזון, אמר בדיון כי "הוא אדם ללא עבר פלילי, שכבר 30 שנה בחברה ופתאום, אני לא יודע מאיפה, צצו הטענות האלו".

 

כהן עצמו הוסיף בסיכום הדיון "אני מקיים את העסק הזה מעולם לא נדרשתי לחקירות מהסוג הזה ומעולם אם היו בעיות בתשלומים או בחשבוניות, היו מתקשרים מבעוד מועד ומזמינים אותי לבדוק אם יש בעיה. זו הפעם הראשונה שנכנסו ברגל גסה לעסק שלנו, הדבר הזה נעשה כי הפסדנו מכרז של משטרת ישראל ובגלל הרצון שלנו לחזור לשם, זה מה שקרה".

 

כספי שייצג את עצמו במהלך הדיון, אמר כי "מדובר בהתחשבנות מסחרית בין נותן שירותים למקבל שירותים שהפכו אותה לחקירה פלילית על מנת ללחוץ עלינו. בנוסף לכך, לאחר פתיחת החקירה שילמו לחברה מאות אלפי שקלים, עד כדי מיליון שקל. אם אני לא אהיה במשרד הורסים לנו את העסק".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x