שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פרסום ראשון

אישום: עו"ד סייע במבצעי עוקץ נגד לקוחותיו

הפרקליטות הגישה היום כתב אישום נגד עו"ד רונן אורן מת"א, המתמחה במסים, שבו נטען כי הוא זייף מסמכים והציג מצגי שווא לשלושה מלקוחותיו לגבי עסקאות נדל"ן פיקטיביות ברמת השרון ובחוף השנהב. בעקבות התרמית גנב חברו של עו"ד אורן מהלקוחות מאות אלפי שקלים

תומר גנון 21:4904.06.18

הפרקליטות הגישה היום (ב') לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום חמור נגד עו"ד רונן (בן אדוארד) אורן מת"א, המתמחה במסים, על ביצוע עבירות של קשירת קשר לפשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה וזיוף. בכתב האישום נטען בין היתר כי עו"ד אורן, ביחד עם חברו דוד ואן (ואנונו) ואדם נוסף בשם איל משיח, סייע להוציא לפועל תוכניות עוקץ לגניבת מאות אלפי שקלים מלקוחותיו. כתב האישום בוטל מאחר והפרקליטות לא קיימה שימוע.

 

על פי כתב האישום, אורן ושני הנאשמים הנוספים "פעלו במשותף לקבל במרמה כספים משני בני זוג ויהלומן, תוך שהם מציגים בפניהם מצגי שווא שקריים וכוזבים הנוגעים למצב המשפטי של קרקעות ברמת השרון. במסגרת האמור, הציג עו"ד אורן בפני הנפגעים מצג שווא כאילו הוא מייצג גם אותם בביצוע שתי עסקאות שונות, בעוד שבפועל עשה יד אחת עם שני הנאשמים האחרים במטרה להוציא כספים מהנפגעים".

 

"לאחר שנחשפו מעשי התרמית", נטען בכתב האישום, "פעלו הנאשמים במטרה לשיבוש ההליכים בתביעה אזרחית שהוגשה נגדם על ידי בני הזוג, תוך שעו"ד אורן משתמש בסמכותו לאמת חתימות, כדי לזייף מסמך שהוגש לבית המשפט האזרחי".

 

 

עסקת נדל"ן פיקטיבית ברמת השרון

 

על פי כתב האישום, ביולי 2015 נוצרה היכרות בין בני הזוג סיגלית ואמנון יצחק למשיח, לאחר שהבעל הצטרף לשותפות עסקית איתו. משיח תיאר בפני בני הזוג כי חברו ואנונו הינו איל נדל"ן גדול, ואדם בעל הון רב, וזאת על אף שהיה נתון בחובות כבדים.

 

משיח שלח לסיגלית יצחק במסרון ווטסאפ העתק של הסכם כוזב, לפיו ואן רכש זכויות בקרקע ברמת השרון מאדם בשם עובד עובדיה. מדובר בקרקע בבעלות המינהל, שהחוכר הרשום בה סיים את חכירתו בשנת 2011 - כארבע שנים קודם לכן. על הקרקע רבצו גם הערות אזהרה ועיקולים רבים.

 

"סמוך למועד זה (יולי 2015)", נטען בכתב האישום, "קשרו הנאשמים קשר לקבל במרמה בנסיבות מחמירים כספים מבני זוג באמצעות מצגי שווא וטענות כזב, לרבות מסמכים כוזבים שיוצגו בפניהם כאילו בכוונתם לבצע עסקה במסגרתה תימכר להם הקרקע, בעוד שבפועל לא התכוונו לבצעה אלא לקבל מהם כספים במרמה".

 

"לצורך תוכנית העוקץ", נטען, "הגיעו משיח וואנונו לביתם של בני הזוג בראשל"צ והציעו להם לרכוש ביחד עם משיח את זכויותיו של ואנונו בקרקע ב-600 אלף שקל. בהמשך הם הובילו את בני הזוג לדירתו של עו"ד אורן בת"א, אשר שימש גם כמשרדו, ואליה הגיע גם בעל הזכויות לכאורה בקרקע - עובדיה. במעמד זה, אמר עו"ד אורן לבני הזוג שבכוונתו לייצג אותם במסגרת העסקה, והציג בפניהם הסכם אשר נחזה לחוזה מכר לפיו עובדיה מוכר את זכויותיו בקרקע למשיח ולאמנון יצחק תמורת 228 אלף שקלים".

 

על פי כתב האישום ההסכם הכוזב שנכתב על ידי עו"ד אורן כלל התחייבות לפיה הקרקע נקייה מכל שיעבוד וזכויות צד ג', מלבד "צו חילוט של מ"י", כך במקור, זאת למרות הערות האזהרה והעיקולים שהיו רשומים על הקרקע. עוד נטען שכנגד תשלום ראשון שישולם לעובדיה, יינתן אישור לבני הזוג לרשום הערת אזהרה לטובתם.

 

"באותו מעמד וכחלק מתוכנית העוקץ", נטען בכתב האישום, "הציג עו"ד אורן מצג שווא בפני בני הזוג ולפיו ביכולתו לעשות זאת, וכן טען בכזב כי הכספים שיעבירו במסגרת העסקה, יישמרו אצלו בנאמנות עד להסרת צו המניעה. בפועל בעת הצגת ההסכם ידעו הנאשמים על אודות צו המניעה ומשמעותו המשפטית, לא התכוונו כי העסקה תצא לפועל ומשיח מעולם לא התכוון לרכוש את הקרקע או את הזכויות בה".

 

כתוצאה משורה של מצגי שווא נוספים, נטען בכתב האישום, מסרו בני הזוג בהמשך לידי משיח 14 צ'קים, ללא שם מותב, בסכום כולל של כ-450 אלף שקל וכן סכום נוסף במזומן בסך 100 אלף שקל. זאת במטרה שהוא יעבירם לעו"ד אורן כנאמן לכאורה לעסקה. עם זאת, משיח ו-ואן פרטו 12 שיקים בצ'ינג'ים והפקידו שניים מהם בחשבונות הקשורים אליהם.

 

"לאחר שהצ'קים נפרעו", נטען בכתב האישום, "בני הזוג ערכו שיחות טלפון רבות עם שלושת הנאשמים כדי לברר מדוע נפרעו השיקים. הנאשמים טענו טענות שונות שהצליחו למנוע מבני הזוג לפנות למשטרה או להגיש תביעה נגדם".

 

עסקה בנייה פיקטיבית בחוף השנהב

 

את תרגיל העוקץ, כך כתב האישום, ביצוע השלושה נגד אדם נוסף – יהלומן בשם דורון מיכלין. במתווה דומה לתרמית שביצעו מול בני הזוג יצחק, ונוכח האמון שנתן היהלומן בעו"ד אורן, הוא מסר למשיח צ'קים בסכום כולל של 2.15 מיליון שקל. גם כאן החלו משיח ו-ואן לפרוע צ'קים. עם זאת לאחר שלקחו לכיסם סכום של למעלה מ-400 אלף שקל, מיכלין ביטל את הצ'קים הנותרים. שיקים נוספים הושבו לו לאחר שהגיש תביעה אזרחית נגד משיח ו-ואן, משהבין שנפל קורבן למעשה הונאה.

 

על פי כתב האישום, עו"ד אורן גם פעל לסייע לשני הנאשמים האחרים כדי להוציא מבני הזוג יצחק במרמה סכום נוסף של 15 אלף דולר. עו"ד אורן, כך נטען, זייף מסמך לפיו החזיק בחשבון נאמנות סכום של 30 מיליון יורו השייכים לעובדיה (בעל הקרקע לכאורה ברמת השרון), כהוכחה ליכולתו הכלכלית של חברה שנמצאת בבעלותו. בפועל לא החזיק עו"ד אורן שום סכום כזה.

 

ואן ומשיח, הגיעו לארוחת ערב בביתם של בני הזוג יצחק כשהם מצוידים במסמך, כדי לשכנעם להשקיע בפרויקט בנייה שיזם לכאורה עובדיה עם חברה סינית בחוף השנהב. על בסיס מצג השווא מסרו להם בני הזוג סכום של 15 אלף דולר במזומן.

 

את תגובתו של עו"ד אורן לא היה ניתן להשיג. 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x