• תפריט
דעות

פרשנות

אל תשפכו את הדירקטור עם המים

דו"ח המבקר על הדירקטורים נראה יותר כמו שיר הלל לנבחרת, או מקסימום גיליון ציונים בבית ספר עם נקודות לשימור ונקודות לשיפור

עמרי מילמן 08:1607.12.17

חרושת ההדלפות והשמועות סביב דו"ח המבקר על הדירקטורים בחברות הממשלתיות יצרו תחושה שעוד רגע תיחשף האמת המטרידה של נבחרת הדירקטורים וזו תיסגר לעד. אבל הדו"ח שהתפרסם אתמול, שבמהלך הכנתו העביר המבקר ליועמ"ש חומרים כדי שיבחן אם לפתוח בחקירה פלילית נגד מנהל רשות החברות אורי יוגב, נראה יותר כמו שיר הלל לנבחרת, או מקסימום גיליון ציונים בבית ספר עם נקודות לשימור ונקודות לשיפור.

 

אמנם חלק ניכר מ־58 עמודי הדו"ח מוקדשים לביקורת על עבודת הרשות ועל הסדרת ההליכים בנבחרת, אבל בכל זאת הוא מדגיש - אולי בקריצה למנהל הרשות החדש ינקי קוינט - כמה אסור לחזור לימים שבהם יותר ממחצית המינויים הגיעו מחברי מרכזי מפלגות הקואליציה.

 

מבקר המדינה יוסף שפירא מבקר המדינה יוסף שפירא צילום: נמרוד גליקמן

 

על השולחן מונחות כיום שתי הצעות חוק שמאיימות על קיום הנבחרת - אחת של ח"כ דוד אמסלם שפשוט מבטלת אותה ואחת של ח"כ דוד ביטן שמאפשרת להכיר בניסיון פוליטי כניסיון רלבנטי לתפקיד דירקטור. שתיהן אמנם לא התקדמו הרבה, אבל אם לשפוט לפי הדו"ח הנוכחי, אם הממשלה תתמוך בהן, הדו"ח הבא יהיה חריף בהרבה.

לא סתם בחר המבקר להפנות אצבע מאשימה אל שרי הממשלה, שלדבריו נושאים באחריות לפקק שבמינוי דירקטורים. שר הבינוי יואב גלנט למשל השתלח בנבחרת בתגובה לדו"ח.

 

הנבחרת אכן פוגעת בציפור נפשם של הפוליטיקאים - חלוקת המשרות - ודווקא בגלל זה צריך להמשיך ולחזק אותה, ולשים בצד את המחלוקות האישיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x