• תפריט
בארץ

פלוג: "בוחנים לאפשר תשלום מס בדולרים על עסקאות מול גופים בחו"ל"

זאת בהמשך להחלטה לאפשר את תשלום המס על מכירת מובילאיי לאינטל - בדולרים; המשמעות: היחלשות אפשרית של השקל - דבר שיסייע ליצואנים

רעות שפיגלמן 11:2514.09.17
"בנק ישראל נמצא בדיאלוג עם הממשלה לגבי האפשרות של תשלום מס בדולרים למדינת ישראל, ביחס לעסקאות שנעשות מול גופים מחו"ל - בהמשך לכך שהמס על העסקה למכירת מובילאיי לאינטל שולם בדולרים" - כך אמרה נגידת בנק ישראל קרנית פלוג בפורום בכירי המשק של אוניברסיטת חיפה שנערך הבוקר.

 

פלוג אמרה את הדברים בתשובה לשאלה בעניין חברות המתמודדות עם הסוגיה. יצוין כי תשלום מס בדולרים ולא בשקלים הוא בעל השפעת מאקרו למשק - מאחר שהוא מפחית את הביקוש לשקל ובכך תורם להיחלשותו ומסייע ליצואנים. בנוסף, ברמת המיקרו, חברות הנדרשות לשלם מס בשקלים על עסקאות מכירה במקום בדולרים נאלצות להתמודד עם עלויות המרת המטבע.

 

קרנית פלוג קרנית פלוג צילום: אוהד צויגנבג

 

בפורום התייחסה פלוג לסוגיות נוספות. לדבריה, "שוק העבודה ממשיך להציג ביצועים חזקים, כאשר הירידה בשיעור האבטלה התרחשה יחד עם כניסה של אוכלוסיות נוספות לשוק העבודה. חוזקו של שוק העבודה משתקף בעלייה בשכר הריאלי בכל האזורים הגיאוגרפיים ובכל המגזרים".

 

עוד אמרה הנגידה כי "על אף שהאינפלציה מאוד נמוכה ואף שלילית בחודשים האחרונים, הרי שבהתאם לציפיות, היא כל הזמן נמצאת בטווח היעד ופירוש הדבר שהציפייה היא שבעתיד האינפלציה כן תהיה בהתאם ליעדים".

 

בסיכום דבריה ציינה פלוג כי על אף שתמונת המצב טובה יחסית ומאופיינת בשיעור אבטלה נמוך, ושיעור מועסקים גבוה יחסית בענפי ההייטק, נדרש לעשות עוד רבות כמו השקעה בתשתיות שתתרום לפריון, הקצאת תקציבי מחקר ופיתוח גם לתעשייה המסורתית והכשרה ולימודים אקדמאים שיספקו מענה לצורך של התעשיינים בעובדים מיומנים, מה שחסר כיום.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x