• תפריט
מחפשי עבודה

איך להצליח בעבודה הרצינית הראשונה שלכם

אל תרדפו אחרי הכסף והשקיעו ביצירת קשרים: המשרה הראשונה שמשיגים מיד לאחר תום הלימודים או הצבא יכולה לשמש מקפצה לקריירה מוצלחת

שירות כלכליסט 13:2313.09.17
קל לעשות סיפור גדול מהעבודה הראשונה שמשיגים מיד לאחר סיום הלימודים. אך חשוב להתייחס אליה בפרופורציות, כלומר כחוויה לימודית ולא כדבר המהותי ביותר בחייכם.

רייצ'ל ביטי מחברת Jobvite, המייצרת תכנה להשמת עובדים, מציינת כי חשוב לאמץ את הגישה הנכונה. "תהיו פתוחים לגבי מה שאתם רוצים ללמוד ומה שאתם רוצים לתרום בהזדמנות התעסוקתית הראשונה שאתם מקבלים", היא אומרת.

 

החוויה הלימודית לא נוגעת רק רכישת כישורים חדשים. לפי ביטי, העבודה הרצינית הראשונה היא הזדמנות לגבש ערכים ויעדים אישיים. כך אפשר לבדוק אם התפקיד, הארגון או התעשייה תואמים למה שאתם רוצים לקבל מהעבודה.

 

באתר ביזנס אינסיידר פרסמו שלוש אסטרטגיות שיעזרו לכם לממש את מלוא הפוטנציאל של העבודה הראשונה:

 

1.אל תרדפו אחר הכסף:

ביטי מציעה לא להיכנע לדחף לקפוץ על העבודה שמציעה הכי הרבה כסף. "לפי דעתי האישית ככל שהיה לי קשה בתחילת הדרך לחסוך לפנסיה, בחירה בעבודה רק בגלל הכסף לרוב לא משתלמת בטווח הארוך", היא מסבירה. "צריך ללכת בעקבות התשוקות והרצונות". יתרה מכך, לדבריה, התמקדות רק בשכר בתחילת הקריירה מובילה לרוב לשחיקה מוקדמת. "אנחנו מבזבזים הרבה יותר מדי זמן ואנרגיה על האנשים שעובדים איתנו ועל העבודה שאנחנו עושים לאורך 40 שנות קריירה", הוסיפה. "כך שאיני חושבת שהעצה לרדוף אחר הכסף היא הטובה ביותר".

 

העבודה הרצינית הראשונה יכולה להיות מאתגרת ואף מתסכלת אך אפשר להשתמש בה כמקפצה להמשך העבודה הרצינית הראשונה יכולה להיות מאתגרת ואף מתסכלת אך אפשר להשתמש בה כמקפצה להמשך צילום: שאטרסטוק

 

 

2. אל תשוו את עצמכם לאחרים:

בעידן המדיה החברתית של היום, שבו הפחד לפספס את הדבר הגדול הבא שולט, קל למצוא עצמנו נתקעים על הפוסט בפייסבוק של השותפה לשעבר במעונות על העבודה החדשה והמלהיבה שלה בעמק הסיליקון. אך חשיבה מסוג זה, תגרום לכם להרגיש מתוסכלים מההישגים שלכם מאז סיום הלימודים. "בני משפחה, חברים, החברה והמדיה החברתית – כולם מעוררים את הרושם שהדשא של השכן ירוק יותר", אומרת ביטי. "אך אני חושבת שהתעמקות בדברים שאין לנו שליטה עליהם יכולה להיות הרסנית".

 

לכן, נסו לאטום את עצמכם משאר העולם ולהוציא את המירב מהסיטואציה. "אל תחשבו שעליכם למצוא את העבודה המושלמת כבר מיד בסיום הלימודים", היא מדגישה. "זו לא עצה שקל לשמוע לאחר שהשקעתם כמעט ארבע שנים מהחיים שלכם ושילמתם שכר לימוד גבוה, אך העצה הטובה ביותר היא שעליכם להכיר בכך שזו כנראה עבודה שלא תישארו בה אפילו חמש שנים".

 

 

 

 

3. תתמקדו בבניית מערכות יחסים:

"למערכות יחסים מקצועיות יש חשיבות", מדגישה ביטי. "אל תמעיטו בערך יצירת הקשרים". הקשרים הללו יוכלו לסייע לכם בהמשך הקריירה. לכן, הקפידו לשוחח גם עם העובדים המנוסים והמבוגרים יותר במשרד. "מרבית האנשים נכונים לחלוק את החוויות שלהם בתעשייה", היא טוענת. "מרבית האנשים אוהבים לדבר על עצמם, ולחלוק את מה שלמדו בתחום. אז אל תפחדו למנף את הקשרים האלה כדי ללמוד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x