$
תיירות

שילמו עשרות אלפי דולרים לקרוז - ונאלצו לשוט 10 ימים בעלטה מחשש לפיראטים

ספינת התענוגות "סי פרינסס" היתה בשיט של 100 ימים מסביב לעולם, אלא שאז הפך שיט התענוגות לסיוט: בחלק מהמסלול הוחשכה הספינה לחלוטין וכל מופעי המוזיקה והריקודים בוטלו. הסיבה: "הקפטן התנצל ואמר שקיים איום ממשי של מתקפת פיראטים"

שירות כלכליסט 19:0109.08.17

נוסעים ששילמו עשרות אלפי דולרים לקרוז מפנק נאלצו לשוט 10 ימים בחשיכה מוחלטת ובדממה מחשש למתקפת פיראטים. ספינת התענוגות "סי פרינסס" (Sea Princess) הייתה בשיט של 100 ימים מסביב לעולם. השיט החל בסידני שבאוסטרליה, אולם מה שהיה אמור להיות חוויה מענגת הפך לחלום בלהות עבור 2,000 הנוסעים.

 

הנוסעים, ששילמו יותר מ-50 אלף דולר לכרטיס, סיפרו כי הספינה הפכה לספינת רפאים, כששטה דרך טריטוריה מסוכנת הידועה בהתקפות הפיראטים המתבצעות בה מעת לעת. בזמן שהספינה חלפה באוקיינוס ההודי, באוקיינוס הערבי, במפרץ עדן ובמפרץ סואץ, היא הוחשכה לחלוטין. "הקפטן התנצל על כך שהוא זורע בהלה בקרב הנוסעים, אולם אמר כי האיום ממשי וכי על הספינה להתכונן למתקפת פיראטים", סיפרו הנוסעים.

 

ספינת התענוגות "סי פרינסס" ספינת התענוגות "סי פרינסס" צילום: princess cruises

 

ההופעות החיות והמועדונים שהובטחו לנופשים, בוטלו וכל וילונות ותריסי הספינה הוגפו. אורות הספינה כובו עד לשעות הבוקר. לנוסעי הספינה אסור היה לצאת בחשיכה לסיפון וכל הברים היו סגורים גם כן.

  

 צילום: princess cruises

 

 

כמו כן, נוסעי הספינה נאלצו להשתתף בתרגילי חירום. "מהר מאד הובהר לנו שאיום הפיראטים הוא רציני. כאשר נשמעה צפירת התרגול, נמחקו מהר מאוד החיוכים מהפנים", הם סיפרו. במהלך התרגיל היה על הנוסעים לשוב לתאיהם.

 

 צילום: princess cruises

 

 

הצוות המליץ לנוסעים כי במקרה של מתקפה לאחוז היטב במעקות משום שייתכן שהספינה תאלץ לסטות מנתיב ספינות הפיראטים. למרבה המזל, החשש ממתקפת פיראטים לא התממשה.

 

דובר מטעם חברת "פרינס סקרוזס" (Princess Cruises) מפעילת הספינה אמר כי החברה לא נוהגת למסור פרטים לגבי נהלי הביטחון. "צעדי הביטחון שננקטו נובעים מזהירות יתרה ולא כתגובה לאיום מסוים. מדובר בנוהל שכיח בספינות בינלאומיות השטות בנתיבים באזור".

  

זה יכול היה להיגמר כך. פיראט בחופי סומליה על רקע תמונת אניה קוריאנית שנשדדה ונסחפה לחוף זה יכול היה להיגמר כך. פיראט בחופי סומליה על רקע תמונת אניה קוריאנית שנשדדה ונסחפה לחוף צילום: AP

 

 

ב-12 השנה האחרונות, היו דיווחים על 6 ניסיונות תקיפה של ספינות טיולים. ההתקפה הפיראטית הראשונה על ספינה מסחרית ארעה ב-2012 כשיותר מ-20 פיראטים סומליים חמושים חטפו את מכלית הנפט "אריס 13" היוונית. היא שוחררה ללא תשלום הכופר שדרשו הפיראטים.

 

 צילום: princess cruises

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x