שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

קוקה־קולה נדרשה למס של מיליארדים בארה"ב

מס החברות בארה"ב עומד על 35%. אולם, כאשר מדובר על הכנסות מרחבי העולם, רשות המסים האמריקאית מקזזת את המס ששולם במדינות בהן הופקה ההכנסה עם תשלום המס בארה"ב

עמרי מילמן ותומר גנון 08:3901.08.17

קוקה־קולה העולמית, שהמותג שלה הוא רכיב משמעותי מאוד מהכנסותיה, הסתבכה בעבר עם רשויות המס בנושא התמלוגים. בספטמבר 2015 דיווחה החברה לבורסה כי רשות המסים האמריקאית דורשת ממנה 3.3 מיליארד דולר עבור הכנסות מתמלוגים שקיבלה בשנים 2009-2007. 

 

הדרישה דווחה על ידי החברה לרשות ניירות ערך האמריקאית, ונכתב בה כי מדובר בדרישת מס הכוללת ריבית. עם זאת, היא דיווחה כי לא הוטלו קנסות בגין אותו

תשלום מס.

 

מנכ"ל קוקה-קולה החדש, ג'יימס קווינסי מנכ"ל קוקה-קולה החדש, ג'יימס קווינסי צילום: טי. אן. אס

 

 

החברה עתרה לבית המשפט כדי לערער על ההחלטה, והודיעה כי היא "מתכוונת לנקוט את הפעולות האדמינסטרטיביות והמשפטיות הנחוצות כדי לפתור את העניין".

 

עוד הוסיפו אז בקוקה־קולה כי החברה "פועלת כבר קרוב ל־30 שנה לפי אותה מתודולוגיה כדי לקבוע מהי ההכנסה החייבת במס בארה"ב מפעילויות החברה במדינות אחרות".

 

ככלל, מס החברות בארה"ב עומד על 35%. אולם, כאשר מדובר על הכנסות מרחבי העולם, רשות המסים האמריקאית מקזזת את המס ששולם במדינות בהן הופקה ההכנסה עם תשלום המס בארה"ב. כך, למשל, אם בישראל שולם מס של 10% - בארה"ב יגבו רק 25%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x