שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

גפני מעכב העברת הקיצוץ הרוחבי: "אני לא יודע להסביר למה הקיצוץ מתקיים"

יו"ר ועדת הכספים תקף בחריפות את שר האוצר על השימוש בתוכנית "נטו משפחה" לתעמולה פוליטית בשלטי חוצות: "מעכשיו כשמגיעות בקשות של האוצר נצטרך לבדוק אם זה טובת המדינה או חלק מתעמולת בחירות"

שחר אילן 10:5610.07.17

יו"ר ועדת הכספים משה גפני (יהדות התורה) מעכב את הבאת הקיצוץ הרוחבי לאישור ועדת הפנים בגלל חילוקי דעות עם האוצר. "אני לא יודע להסביר למה הקיצוץ מתקיים. יש עליה בהכנסות המדינה. למה צריך קיצוץ רוחבי"? אמר היום בישיבת הוועדה. גפני ציין שהוא מעכב את הקיצוץ כבר זמן רב. "עד שאני אבין, לא אביא".

 

 

 

גפני תקף בחריפות את שר האוצר משה כחלון על השימוש בתוכנית "נטו משפחה" לתעמולה פוליטית בשלטי חוצות. "כשאישרתי את בקשות האוצר, למשל נקודות זיכוי לילדים, לא ידעתי שזה יהיה בתעמולת בחירות. מעכשיו כשמגיעות בקשות של האוצר נצטרך לבדוק אם זה טובת המדינה או חלק מתעמולת בחירות". גפני גם תקף את האוצר על גניבת הקרדיט מוועדת הכספים לגבי שחרור חוף קצא"א באילת.

 

משה גפני משה גפני צילום: אלכס קולומויסקי

 

יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן אמר לגבי הפרסומות ש"עשינו דברים ממלכתיים ואנחנו גאים בהם".

 

מרכז הקואליציה בוועדת הכספים ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) אמר כי יצביע נגד הקיצוץ הרוחבי. לדבריו, "הקיצוץ לא טוב ואני מתכוון להתנגד ולעשות כל שביכולתי כדי שהקיצוץ לא יעבור בוועדת הכספים".

 

האוצר מבקש מועדת הכספים של הכנסת לאשר קיצוץ רוחבי של 1.1 מיליארד שקל מתקציב המשרדים השונים. זאת כדי לשמור על המסגרת הפיסקאלית ולאפשר יישום הסכמים קואליציוניים. בין היתר יממן הקיצוץ הרוחבי העברת 70 מיליון למימון אתר המגורים הזמני למפוני עמונה ועופרה ו-29 מיליון למימון הסכמים פוליטיים עם חברי ועדת הכספים מהליכוד. הפניה לאשר את הקיצוץ הועברה יחד עם בקשות להעברות תקציביות בהיקף של מיליארדים שהוגשו לוועדת הכספים.

 

עוד מטרות שיממן הקיצוץ הרוחבי: 350 מיליון שקל למערכת הביטחון, 230 מיליון להארכת חופשת הלידה בשבוע, 247 מיליון להגדלת המענקים לניצולי שואה ועוד. בין הסכומים שיקוצצו 204 מיליון מפרויקטים של משרד התחבורה ו-48 מיליון מהמשרד לביטחון פנים ובין היתר מצמום רכש של רשות הכבאות וההצלה.

 

הוועדה דנה גם באישור העברות תקציביות למשרדי הממשלה. בין היתר אישרה תוספת הרשאה להתחייב לשנים הבאות למשרד הביטחון בהיקף של מיליארד וחצי שקלים.

 

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) האשים בישיבה את אגף התקציבים בניסיון להטעות ולהסתיר מידע מוועדת הכספים. לדברי רוזנטל האגף כאילו עמד בנוהל החדש כשהגיש בקשות להעברות עם הסברים מפורטים. בפועל "ההסברים נועדו שלא נבין. יש מילים שנועדו להסתיר".

 

ח"כ מיק לוי (יש עתיד), סגן שר האוצר לשעבר, אמר ש"לא קיבלנו מידע נוסף שאולי רלבנטי. אגף התקציבים נוגס בנו ונוגס בנו". ח"כ סתיו שפיר דרשה שחברי הכנסת יקבלו גישה למערכת המחשב של המדינה "מרכבה" כדי שיוכלו לבדוק את המידע ישירות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x