שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ח"כ מיקי רוזנטל: "במשטרה הוחלט להמליץ על אישום נגד נתניהו. אני אומר זאת מידיעה"

חבר הכנסת מהמחנה הציוני אמר ב"שבתרבות" במודיעין כי "במשטרה הוחלט להמליץ על אישום נגד רה"מ בשני סעיפים - קבלת מתנה אסורה והפרת אמונים. אני אומר זאת על סמך ידיעה"

ynet 17:3106.05.17
ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) אמר כי לפי המידע שהגיע אליו, במשטרה החליטו להמליץ על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. "המשטרה עוד התבקשה לעשות השלמות חקירה כאלה ואחרות, אבל במשטרה הוחלט באופן ודאי להמליץ על כתב אישום נגד נתניהו בשני סעיפים - על קבלת מתנה אסורה ועל הפרת אמונים. אני אומר זאת על סמך ידיעה, אני לא אומר דברים סתם", אמר ח"כ רוזנטל ב"שבתרבות" במודיעין.

 

הוא ציין כי "בין המלצת המשטרה לכתב אישום עדיין עומד היועמ"ש. היו כבר מקרים בעבר, אפילו מקרים של נתניהו בפרשת עמדי ובפרשות אחרות, שבסופו של דבר הייתה המלצת משטרה וזה הסתיים בדו"ח ציבורי ולא בהמלצה להעמיד לדין. אני לא יודע איך זה יסתיים הפעם, אבל אני יודע מה המשטרה הולכת להמליץ. אפשר יהיה לבדוק אותי עוד חודשיים וחצי בערך".

 

ח"כ רוזנטל אמר את הדברים יומיים לאחר דברי עו"ד ליאת בן ארי, הפרקליטה שמלווה את חקירתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בפאנל של לשכת עורכי הדין אמרה עו"ד בן ארי כי "כאשר מדובר במאות אלפי שקלים שניתנים לעובד ציבור, אני מתקשה לקבל שמדובר אך ורק במתנה מחבר לחבר".

 

ח"כ מיקי רוזנטל ח"כ מיקי רוזנטל צילום: בשמת איבי

"אני יודעת על עצמי ועל חבריי - אף אחד מאיתנו לא דורש מאות אלפי שקלים לקבל במתנה", הוסיפה עו"ד בן ארי, פרקליטת מחוז תל אביב למיסוי וכלכלה. "האינטרסים במצב כזה חייבים להיבחן. יש הרבה תיקי שוחד עכשיו. כל תיק הוא עולם ומלואו עבורנו, ואין ספק שמאוד מעניין מבחינתנו לבחון את יחסי החברות בין הנותן והמקבל".

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה לאחר דברי עו"ד בן ארי: "אין שום בסיס לטעון שדבר כלשהו היה פסול ביחסים בין ראש הממשלה לבין חבריו. ראשית - החברות ההדוקה בין המשפחות היא עובדה חד משמעית שאין לערער עליה, כולל גם בתקופות שראש הממשלה היה אזרח פרטי. שנית - אנו כופרים בסכומים שננקבים, ובכל מקרה מדובר בסיגרים שניתנו פעמים רבות על פני 17 שנות חברות. לכן הטענה כאילו ניתנה מתנה אחת בשווי של מאות אלפי שקלים, או שניתנו הרבה מתנות בשווי של אלפי דולרים כל אחת, פשוט אינה נכונה. שלישית - במהלך כל השנים הללו לא היו שום אינטרסים ולא ניתנה שום תמורה. אנו חוזרים ואומרים: לא היה כלום, ולכן גם לא יהיה כלום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x