שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

יו"ר אסם: "ייקח שני דורות מדבר להפוך את כל האנשים לראויים להייטק"

לדברי דן פרופר, "בזמן זה צריך לקדם תעשייה מסורתית. כל עוד מערכת החינוך לא תשפר את דרכיה, לא נראה התקדמות בעניין". נשיא התאחדות התעשיינים: "אין אסטרטגיה כללית במדינת ישראל"

אסנת ניר 13:5904.05.17
"אין אסטרטגיה כללית במדינת ישראל. לא ניתן לחזק את התעשייה ואת המשק כולו ללא חיזוק החינוך הטכנולוגי" כך אמר נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, בכנס השנתי של מכון אהרון למדיניות כלכלית במרכז הבינתחומי הרצליה היום (ה'), "לא רק ברמת המהנדסים אלא גם בדרג הביניים" אמר. ברוש התייחס לדבריו של הממונה על התקציבים באוצר אמיר לוי ובירך על האסטרטגיה לשיפור תשתיות התחבורה, אך לדבריו עדיין נעדרת אסטרטגיה כללית.

 

יו"ר קבוצת אסם דן פרופר, התייחס אף הוא כן קודם לכן למצב התעשייה ואמר כי "יש בעיות שמדאיגות אותי בכלכלה הישראלית, לא כל התעשייה היא תעשיית הייטק וייקח שני דורות מדבר להפוך את כל האנשים לראויים להייטק ובזמן זה צריך לקדם תעשייה מסורתית. כל עוד מערכת החינוך לא תשפר את דרכיה, לא נראה התקדמות בעניין". בעיות נוספות אותן מנה פרופר הן הצורך בשיפור תשתיות התחבורה והקלת הרגולציה: "חייבים לשפר את מדד ה"דוינג ביזנס" (עשיית עסקים, א.נ.) - ישראל ממוקמת בין המקומות האחרונים בעולם במדד זה. בנינו מפעל בצ'כיה והגיעה נציגה מהממשלה וציינה כי היא פה כדי להקל עלינו, אפשר לעשות את זה גם פה".

 

פרופר הציג דרכי פתרון לשיפור הפריון והפיכת המגמה ביניהם, עידוד תארי מהנדסים לשיפור החינוך הטכנולוגי. היבט נוסף הדורש שיפור לדבריו הינו התעסוקה: "שימו לב בשנים האחרונות לאן הלכו העובדים החדשים, הם לא הלכו לתחום היצרני, אלא בעיקר לתחומי השירותים".

 

דן פרופר דן פרופר צילום: אוראל כהן

 

קובי הבר, חבר הנהלת בנק לאומי, דיבר גם כן במגרת הכנס ואמר כי צריך לבנות מחדש את האמון בין הסקטור העסקי לממשלה, כדי שהסקטור העסקי ירצה להמשיך ולהשקיע בארץ. כדוגמא לכך התייחס לנשיא פרוטרום, אורי יהודאי, וציין שהמבחן יהיה כיצד לשכנע את פרוטרום להקים את המפעל הבא בישראל, ולא בחו״ל  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x