$
בארץ

המלצה להעמיד לדין את בכירי בזן בגין אירוע שריפת המכל בחודש דצמבר

על פי ההערכות, מנכ"ל החברה אבנר מימון הוא בין הבכירים ששמם עלה במהלך החקירה כאחראים לאירוע. המסקנות הכוללות התייחסות לחשדות נגד המעורבים הועברו מהמשרד להגנת הסביבה לפרקליטות. בזן: "האירוע טופל באופן מקצועי ומבלי שהסיכון חרג מגבולות המכל"

ליאור גוטמן 11:0306.04.17
המשרד להגנת הסביבה העביר לאחרונה את חומרי החקירה של שריפת מכל הדלק בבתי הזיקוק (בזן) בסוף 2016 עם המלצה להעמיד בכירים בחברה לדין. על פי ההערכות מנכ"ל החברה אבנר מימון הוא בין אחד מהבכירים ששמם עלה במהלך החקירה כאחראים לאירוע שנרשם שם.

 

כזכור, בדצמבר האחרון בער בבתי הזיקוק מכל דלקים, מה שהוליד חקירה של המשטרה הירוקה שפועלת תחת המשרד להגנת הסביבה. זו הודיעה עם תחילת החקירה ש"נבחנים היבטים הנוגעים להתנהלות בעלי תפקידים – אחרי ובמהלך האירוע – וההפרות הרגולטוריות שבוצעו". בשלב זה לא ברור האם המשטרה תתמקד רק באירוע השריפה עצמו או גם בעובדה שבתי הזיקוק פעלו ללא רישיון עסק במשך כמה ימים עד שהוא חודש על ידי עיריית חיפה.
מפעל בזן בתי זיקוק מפעל בזן בתי זיקוק צילום: אלעד גרשגורן

 

ההודעה על ההמלצה להעמיד את בכירי בזן לדין מגיעה יממה בלבד לאחר שמנכ"ל החברה אבנר מימון טען שיש להקים מועצה תעשייתית באזור בתי הזיקוק שתהיה מנותקת משיקולים פוליטיים כהגדרתו או שתוכל "ליישם את הלקחים ולבנות מועצה תעשייתית חזקה ויציבה שתעניק מחד פיקוח אפקטיבי ושקוף בנושאי הסביבה והבטיחות ומאידך תספק את היציבות שכל כך דרושה לתעשייה".

 

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה ש"חקירת המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה הסתיימה, ומסקנותיה - הכוללות התייחסות לחשדות כנגד שורה של מעורבים - הועברו לבחינה ולטיפול של פרקליטת הגנת הסביבה בפרקליטות המדינה"

 

מבז" נמסר בתגובה ש"אירוע השריפה טופל באופן מקצועי, ללא נפגעים ומבלי שהסיכון חרג מגבולות המיכל ובוודאי שלא מגבולות בית הזיקוק. קבוצת בזן פועלת בהתאם לחוק, שיתפה פעולה עם החקירה באופן מלא, ועד כה לא התאפשר לה להציג גישתה בעניין. בזן מצפה שאם תישקל הגשת כתב אישום, היא תזומן לשימוע קודם הגשתו והיא כמובן תתייחס לכל החלטה של הרשויות המוסמכות בערכאות המתאימות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x