• תפריט
בארץ

ליברמן: "אין שום אופציה לשום ממשלה אלטרנטיבית"

ח"כ הרצוג פנה ליועמ"ש ולמבקר המדינה בבקשה לקביעת הגבלות על מעורבות ראש הממשלה בנימין נתניהו בתחום התקשורת: "נתניהו מעורב בצורה בוטה וגסה בסוגיות השליטה והניהול של תאגיד השידור הציבורי ורשות השידור"

שחר אילן 15:1820.03.17

"אף אחד לא רוצה ללכת לבחירות", כך אמר בצהריים (ב') שר הביטחון אביגידור ליברמן בישיבת הסיעה של מפלגתו ישראל ביתנו. לדבריו, "אין שום אופציה לשום ממשלה אלטרנטיבית, היא לא קיימת".

 

 

ליברמן התייצב לצד נתניהו וקרא לחברי הממשלה "לזכור שראש ממשלה ראשון בין שווים. לתביעה שלו (שיתמכו במהלכיו בנושא התקשורת. ש"א) יש בסיס בהסכמים הקואליציוניים. לכן צריך למצוא נוסחה, במאמץ לא גדול ובהבנה שכולנו אנשים הגיוניים. צריך לשמור על כבודו של ראש הממשלה והוא צריך לשמור על כבוד שריו, אפשר למצוא פתרון. לא יהיה משבר. נצליח למצוא פתרון יצירתי שכולם יוכלו לחיות איתו".

בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן (ארכיון) בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן (ארכיון) צילום: אלכס קולומויסקי

 

שר החינוך נפתלי בנט מהבית היהודי אמר היום כי "המשבר הזה עומד על סף פיתרון. מאז מוצאי שבת נעשים נסיונות לסיים את המשבר המיותר. משיחותי עם ראשי המפלגות אני יכול להעריך שכולם ינהגו באחריות. כל עוד ממשלת הימין תמשיך ליישם את מדיניות הימין היא תמשיך בכהונתה. בחירות לא טובות לאזרחי ישראל. אף אחד לא צריך בחירות. יש עוד המון לעשות".

 

הרצוג פנה ליועמ"ש ולמבקר המדינה

 

יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, פנה הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה ואביחי מנדלבליט ולמבקר המדינה, יוסף שפירא בבקשה לקביעת הגבלות על מעורבות ראש הממשלה בנימין נתניהו בתחום התקשורת.

 

הרצוג מבקש שיורו מיד לנתניהו לחדול מכל עיסוק בתקשורת עד לגיבוש ההגבלות. זאת, לדבריו "לאור מעורבותו הבוטה והגסה של נתניהו בסוגיות השליטה והניהול של תאגיד השידור הציבורי ורשות השידור". הרצוג מאיים כי לא יוסדרו הגבלות כאלה ישוב ויעתור לבג"ץ.

 

כזכור נתניהו התפטר מתפקיד שר התקשורת בעקבות עתירות שהגישו הרצוג וגורמים נוספים. הרצוג טוען, כי "התנהלותו של ראש הממשלה בימים האחרונים בנושא תאגיד השידור הציבורי ורשות השידור, מעקרת מתוכן הודעת את ההתפטרות. הוא מנצל את תפקידו כראש ממשלה, על מנת להמשיך לפעול ולהוביל מהלכים רבי השפעה בתחום התקשורת".

בצהריים אמר הרצוג בישיבת סיעת המחנה הציוני ש"בימים האחרונים אני שוקד על בניית גוש ציוני, מרכזי, רציונלי, גדול שיחליף את נתניהו בבחירות או בתוך הכנסת הנוכחית. אני מציע לספקנים והציניקנים מבית ומחוץ להמתין ולראות. הבלתי צפוי בפוליטיקה הישראלית גדול מהצפוי". לדבריו, "ישנם יותר משישים ואחת חברות וחברי כנסת שמאסו בנתניהו ויהיו שמחים לבנות קואליציה עם ראש ממשלה אחר בכנסת הזו".

 

הוא קרא "לידידי משה כחלון לפרוש לאלתר מן הקואליציה ולחבור למהלך בזק של ממשלה אחרת". הרצוג טען גם שיו"ר יש עתיד יאיר לפיד לא יוכל שלא להצטרף להצעת אי אמון קונסטרוקטיבית שכוללת הצעה להקמת ממשלה אחרת.

 

ח"כ ציפי לבני מהמחנה הציוני אמרה: "אני לא יכולה לדמיין שכחלון שהתחייב לשמור על עקרונות דמוקרטיים - יערוף את ראשיהם של בכירי התאגיד ויגיש אותם לנתניהו. תקשורת חופשית זה נשמת אפה של דמוקרטיה ואנחנו נשמור עליה כזאת". לדבריה, "הכנסת הזאת נתנה את האמון לממשלה הזאת והיא יכולה לתת אמון בממשלה אחרת -ואין דבר יותר דמוקרטי מזה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x