$
בארץ

לא נותן שירות ליישובים רחוקים? שלם 10,000 שקל

ועדת הכלכלה תצביע מחר על חוק שיחייב עסקים לשלם קנס אם לא יודיעו מראש היכן לא יספקו שירות

שחר אילן 08:0912.02.17

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה ביום שני האחרון מתווה לחוק לפיו עסקים יחויבו להודיע על אזורים שבהם הם מסרבים לספק שירות, כמו התנחלויות או ישובים ערבים. מי שלא יודיע על כך מראש ויסרב לספק שירותים ליישוב מסויים צפוי לשלם פיצויים של 10 אלף שקל ללא הוכחת נזק. הוועדה תצביע מחר שוב על החוק לפני שיועבר למליאה בשל הצעה להצבעה חוזרת שהגישו חברי הכנסת של הרשימה המשותפת.

 

חוק איסור הפליה במוצרים ושירותים קובע בין היתר איסור הפליה על רקע גזע, דת, ארץ מוצא ומין. הצעת החוק של ח"כ שולי מועלם מהבית היהודי ביקשה להוסיף איסור הפליה מחמת מקום מגורים. כמו כן היא ביקשה להוסיף את הסירוב לספק שירות למקום מגורים מסוים לעילות בחוק הגנת הצרכן, שלפיהן רשאי בית משפט לפסוק פיצויים של 10 אלף שקל ללא הוכחת נזק. 

ח"כ חיים ילין. סיפר על תקופות שבהן עסקים סירבו לספק שירותים לישובי עוטף עזה ח"כ חיים ילין. סיפר על תקופות שבהן עסקים סירבו לספק שירותים לישובי עוטף עזה צילום: עומר מסינגר

 

בדיונים השתתף ח"כ חיים ילין מיש עתיד, לשעבר ראש המועצה האזורית אשכול בעוטף עזה, אשר סיפר על תקופות שבהן עסקים סרבו לספק שירותים לישובי עוטף עזה. מנגד עלו טענות כי אי אפשר לחייב בעלי עסקים להגיע למקומות שנחשבים בעיניהם למסוכנים. על רק זה התגבשה פשרה שלפיה עסקים יחויבו להודיע מראש על אזורים שבהם הם מסרבים לספק שירות.

 

חבר הכנסת אוסאמה סעדי מהרשימה המשותפת אמר כי מדובר בחקיקה זוחלת לכיוון של סיפוח. יו"ר הועדה איתן כבל מהמחנה הציוני טען שההצעה תשפר את מצבם של צרכנים בישובים ערבים, שכן בעלי עסקים חוששים לספק להם שירות. סעדי אמר בתגובה: "אל תגנו על היישובים הערבים ואל תגידו שזה טוב לערבים".

 

ח"כ מועלם אמרה בתגובה: "אתם תוציאי את שתי העיניים לציבור הערבי רק בשביל להוציא עין אחת למתנחלים. אני מטפלת בבעיות של כולם, אם הם גרים בעפרה, במטולה או בכפרים הערבים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x