$
משפט

חצי שנת עבודות שירות וקנס בסך 500 אלף שקל נגזרו על יו"ר דש איפקס לשעבר

יהושע צולר הורשע בעבירות של קבלת דבר במרמה, דיווחים כוזבים, שימוש במידע פנים והלבנת הון. יחד איתו הורשעו גם שני מנהלים נוספים לשעבר - אסתר טנצר ויהודה קרן - ועליהם נגזרו קסות של 140 אלף שקל ו-150 אלף שקל בהתאמה

נעמי צורף 12:4808.02.17
חצי שנת עבודות שירות וקנס של חצי מיליון שקל, זה העונש שנגזר היום על יהושע צולר, יו"ר דירקטוריון בית ההשקעות דש איפקס לשעבר. צולר הורשע בעבירות של קבלת דבר במרמה, דיווחים כוזבים, שימוש במידע פנים והלבנת הון. על שני מנהלים נוספים לשעבר אסתר טנצר ויהודה קרן, אשר הורשעו גם הם בעבירות דומות, נגזרו קנסות של 140 אלף שקל ו-150 אלף שקל בהתאמה.

 

בחודש אוקטובר הרשיעה השופטת דניאלה שריזלי מבית משפט השלום בת"א את השלושה, אולם היא הותרה לפרסום רק בחודש שעבר לאחר לאחר שצולר ביקש לחסות חלקים ממנה – בקשה שנדחתה. על פי הכרעת הדין, צולר הורשע גם בעבירות של שימוש במידע פנים ביחד עם ידידתו, אסתר טנצר.

 

יהושע צולר לשעבר יו"ר דש איפקס יהושע צולר לשעבר יו"ר דש איפקס צילום: עמית שעל

 

על פי הכרעת הדין, צולר וקרן הורשעו בכך שבשנת 2005 קיבלו במרמה את אישור הבורסה לביצוע הקצאה פרטית של מניות דש אייפקס. על מנת לעמוד בדרישת הבורסה לפיזור מניות החברה בציבור, כתנאי לביצוע ההקצאה, הביאו השניים למכירת מניות החברה לאנשי קש מטעמם: צולר לידידתו הקרובה, אתי טנצר, וקרן לקרוב משפחתו. בהמשך לכך הם התחלקו עם מקורביהם ברווחים שנוצרו ממכירת המניות, בהיקף של מאות אלפי שקלים. בגין מעשים אלה הורשעו צולר וקרן במספר עבירות דיווח ובקבלה במרמה של היתר הבורסה לרישום מניות דש איפקס למסחר בהקצאה הפרטית.

 

לפי אישום נוסף שבו הורשעו צולר וטנצר, בישיבת דירקטוריון של דש איפקס שהתקיימה בשנת 2007, הוחלט לבצע הצעת רכש מלאה למניות חברת הבת, דש ניירות ערך. בתום הישיבה מסר צולר, יו"ר הדירקטוריון, לידידתו הקרובה טנצר, את המידע על החלטת הדירקטוריון, והאיץ בה לרכוש את מניות שתי החברות, והיא עשתה כן. למחרת היום דיווחה דש איפקס בדיווח מיידי על הצעת הרכש, שהביאה לעליית שער מניית חברת הבת בעשרות אחוזים. מיד לאחר הדיווח, מכרה טנצר את כל החזקתה במניות חברת הבת, ברווח של כ-93 אלף שקל. בגין מעשים אלה הורשעו צולר וטנצר בעבירה של שימוש במידע פנים.

 

התיק נוהל על-ידי עו"ד חנה קורין ועו"ד יוני לבני מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) ונחקר על-ידי מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.

 

צולר יוצג על-ידי עו"ד איריס ניב-סבג ממשרד שינמן נגב ניב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x