$
משפט

בעלי מכבסות נקנסו ב־300 אלף שקל, לאחר שנפסק כי רימו בהליך התמחרות

מדובר בקרטל שסוכם עליו בלובי של בית המשפט המחוזי בירושלים, מחוץ לאולמו של השופט דוד מינץ. בנוסף לקנסות הנאשמים נענשו בחודש עד ארבעה חודשי עבודות שירות

ענת רואה 09:0703.01.17

קרטל שסוכם עליו בלובי של בית המשפט המחוזי בירושלים, מחוץ לאולמו של השופט דוד מינץ, הסתיים לאחרונה בקנסות מצטברים של 300 אלף שקל וחודש עד ארבעה חודשי עבודות שירות לנאשמים.  

במרץ 2012 נערך דיון בתיק פירוקים באולמו של השופט מינץ, ובו היה עליו להכריע בדבר התמחרות על רכישת מכבסה תעשייתית. בסמוך לדיון המכריע, מחוץ לאולם השופט, הסכימו ביניהם שמואל פולינר, בעל המכבסה שלג חדרה, ועאסם חלפאוי, בעל המכבסה גאולה, כי פולינר ישלם 70 אלף שקל לחלפאוי, ובתמורה חלפאוי יפסיק בשלב מסוים להציע הצעות רכש מול השופט.

 

נגד השניים הוגש כתב אישום והם הורשעו בעבירת הסדר כובל. לקראת מתן גזר הדין טענו נציגי רשות ההגבלים כי מדובר "בקנוניה במובן הכי בסיסי של הביטוי וזריית חול בפני השופט מינץ", שדן בתיק הפירוק, בפניו הוצג מצג שווא שהיה כביכול תחרות.

 

השופטת שירלי רנר מבית המשפט המחוזי בירושלים הרשיעה בתחילת בדצמבר את השניים, וגזרה על פולינר ארבעה חודשי עבודות שירות, מאסר על תנאי וקנס 100 אלף שקל. על מכבסת שלג חדרה הוטל קנס 50 אלף שקל. על חלפאוי היא גזרה חודש עבודות שירות, מאסר על תנאי וקנס של 50 אלף שקל.

 

את רשות ההגבלים ייצגו עורכי הדין אוהד בורשטיין ויצחק שפיגלר.

 

 צילום: bigstock

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x