$
בארץ

הסגל האקדמי במכללה למנהל שובת מהבוקר

הוועד הכריז על סכסוך עבודה לאחר שההנהלה הודיעה כי אין בכוונתה לקיים הסכם הקיבוצי עליו חתמה ב-2015. היום טוענים בוועד כי ההנהלה רק ביקשה למשוך זמן כשהחליטה לשבת למו"מ עמם ואף חזרה בה מכל הצהרותיה

ספי קרופסקי 10:0827.12.16

ועד הסגל האקדמי במכללה למנהל השבית הבוקר (ג') את הלימודים בכל הפקולטות לאחר שפוצצו המגעים מול ההנהלה. בוועד נטען כי הנהלת המכללה רק ביקשה למשוך זמן כשהחליטה לשבת למו"מ עמם ואף חזרה בה מכל הצהרותיה. בוועד הודיעו כי השביתה תימשך עד להודעה חדשה.

 

 

הוועד הכריז כבר לפני כחודשיים על סכסוך עבודה לאחר שההנהלה הודיעה כי אין בכוונתה לקיים הסכם הקיבוצי עליו חתמה ב-2015. במסגרת ההסכם, הסכים הסגל האקדמי להפחתת שכר בגובה של 40% לפרק זמן מסוים בלבד, כחלק מתוכנית התייעלות כלכלית שעברה המכללה, שתוקפה היה אמור להסתיים באוקטובר 2016. כלומר, חברי הסגל החתומים על ההסכם הקיבוצי היו אמורים לקבל את משכורותיהם המלאות – כפי שהשתכרו לפני הליך ההתייעלות – החל מה-1 לנובמבר.

 

קמפוס המכללה למנהל קמפוס המכללה למנהל צילום: רונן טופלברג

 

אולם לדברי ועד הסגל האקדמי המשכורות המלאות לא שולמו והנהלת המכללה אף הבהירה להם כי כלל אין בכוונתה לשלם להם את מלוא השכר כפי שסוכם. ברקע הדברים טוענים בוועד כי הנהלת המכללה מנסה לפגוע בהתאגדות המרצים. בעקבות זאת החליט הוועד להשבית ולשבש את הלימודים בארבע פקולטות בסוף החודש שעבר, אולם אז נדמה היה כי ישנה נכונות ליישב את הסכסוך לאחר ששני הצדדים הודיעו על חזרה לשולחן הדיונים ועל חידוש הלימודים במוסד. כעת, כאמור, המגעים פוצצו והוועד חזר לשבות.

 

מהוועד נמסר הבוקר: "ניסינו ללכת בדרך השלום אבל הנהלת המכללה לא מסוגלת להכיל זאת. ככל שהתקרבנו לחתימה על הסכם, כך נסוגה הנהלת המכללה, מכל הסיכומים שכבר הושגו והעלתה דרישות חדשות. ניסינו הכל כדי למנוע את השביתה, אך מרגע שהבנו כי אין לנו פרטנר, לא נותרה לנו ברירה אלא לנקוט בצעדים קשים כגון אלה. ההכפשות והשקרים שייצאו בוודאי בימים הקרובים ממשרדי הנהלת המכללה, כפי שקרה בחודשים האחרונים אינספור פעמים, לא ירתיעו אותנו. ניסיונות ההנהלה לנקוט בטקטיקה של "הפרד ומשול" נכשלו. צר לנו כי העומדים בראש המכללה רואים במרצים נטל שיש להילחם ולהכות בו, ולא שותף לדרך והלב הפועם של ההוראה והמכללה".

 

ההנהלה: ועד המרצים מתנהל בחוסר אחריות

 

תגובת הנהלת המכללה למנהל: "לצערנו, למרות שהצלחנו להגיע להבנות מוקדמות, ועד המרצים החליט להתנהל בחוסר אחריות, לפגוע בסטודנטים ובעמיתיהם לעבודה ולהסב נזק למכללה. אנו קוראים לוועד לא למוטט את הבית על יושביו ולנהוג באחריות מתוך ראיית טובת הכלל. החלטתנו נחושה: לא נסכן את יציבותו הכלכלית של המסלול, לא נעלה את שכר הלימוד ולא נפגע בשירות הניתן לסטודנטים כדי לממן את התביעות הלא אחראיות של אותם מרצים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x