משפט

צו הקפאת הליכים ל-60 יום לחברת יובל בנייה

שופט ביהמ"ש המחוזי חגי ברנר מינה למנהל המיוחד את עו"ד חגי אולמן ממשרד יהודה רווה ושות', על מנת שיבדוק אפשרות להסדר הבראה. לחברה חובות המוערכים בעשרות מיליוני שקלים

ענת רואה ותומר גנון 17:0313.12.16

שופט בית המשפט המחוזי בת"א, חגי ברנר, הוציא צו הקפאת הליכים ל-60 יום לחברת יובל בנייה ונכסים בשל חובות המוערכים בעשרות מיליוני שקלים.

 

השופט ברנר מינה למנהל המיוחד את עו"ד חגי אולמן ממשרד יהודה רווה ושות', על מנת שיבדוק אפשרות להסדר הבראה. כן מינה השופט את עו"ד מור נרדיה ממשרד דורית לוי טילר לנאמן לאכיפת אג"ח לטובת בנק הפועלים. בתקופת ההקפאה, תמומן פעילות החברה על ידי בעל השליטה בחברה, דוד גוזלן, אשר יעמיד לצורך כך סכום של לא יותר מחצי מיליון שקל.

 

תמ"א 38 תמ"א 38 צילום: עמית שעל

 

חברת יובל בנייה ונכסים עוסקת בייזום פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית בעיקר במרכז הארץ. לפי בקשת הקפאת ההליכים שהוגשה השבוע, בימים אלו נמצאים בשלבי ביצוע 5 פרויקטים בייזומה של החברה ואילו 18 פרויקטים צויינו בהכנות לביצוע ותהליכי קבלת אישור הרשויות, לאחר שהושגה הסכמת הדיירים בפרויקטים. 60 פרויקטים נוספים, נטען, מצויים בשלבי התהוות שונים. החברה מעסיקה 4 עובדים באופן ישיר ועוד עשרות עובדים באופן עקיף באמצעות קבלני משנה.

 

אחת מבקשות הכינוס הוגשה ע"י בנק הפועלים, ונטען בה כי החברה הפסיקה את פעילותה, כולה או מרביתה, בשל מחנק תזרימי, חובות עתק של עשרות מיליוני שקלים לנושים ובהם כפי הנראה נושים חוץ בנקאיים והטלת עיקולים על נכסיה. לפי הבנק, קיים חשש כבד וממשי כי נושי החברה יפעלו בכוח הזרוע ליטול ציוד וחומרים מהפרויקטים. לפי הבנק, החברה חייבת לו מעל 15 מיליון שקל.

 

בקשת כינוס נוספת הוגשה גם על ידי החברות יסודות א. נדלן ופיתוח ואיילון חברה לביטוח, שטוענות כי העניקו אשראי ליובל בסכום כולל של 42 מיליון שקל אלא שעקב סכסוכים בין בעלי המניות וחובות כספיים גבוהים לגורמים שונים, נקלעה החברה לשיתוק מוחלט וחדלות פרעון מובהקת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x