• תפריט
בארץ

"בחירת טראמפ מחזקת את סקטור הפארמה, התעשיות הביטחוניות ויצרניות מוצרי יוקרה"

מנכ"ל אשרא, החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ: "בחירתו של טראמפ לנשיא ארה"ב צפויה להביא להיחלשות הדולר מול השקל ומול המטבעות המרכזיים בעולם בטווח הקצר"

אסנת ניר 11:4309.11.16

"בחירתו המסתמנת של דונלד טראמפ לנשיא ארה"ב צפויה להביא להיחלשות הדולר מול השקל ומול המטבעות המרכזיים בעולם בטווח הקצר, כתוצאה מאי הוודאות בשווקים הפיננסיים בנוגע להשלכות בחירתו". כך אומר צחי מלאך, מנכ"ל אשרא, החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ.

מלאך טוען כי הכלכלה האמריקאית, המדורגת על ידי אשרא בדירוג סיכון אפס ומהווה שותפת סחר מרכזית של ישראל ויעד יצוא עיקרי שלה, לא צפויה לעבור זעזוע בעקבות בחירתו המסתמנת של טראמפ. לעומת זאת, בשווקים הפיננסיים צפויה תנודתיות רבה בתקופה הקרובה, בשל אי הבהירות לגבי תוכניותיו של טראמפ, אולם בשלב זה צפוי אירוע נקודתי וקצר מועד, שאינו מנבא בהכרח על המגמה לטווח הבינוני, כפי שהייתה תגובת השווקים בעקבות הברקזיט.

 

דולנד טראמפ בנאום ניצחון דולנד טראמפ בנאום ניצחון צילום: איי פי

 

מלאך מצביע על כמה סקטורים שצפויים ליהנות מהבחירה של טראמפ. "הבחירה מחזקת את סקטור הפארמה בשל התפוגגות החשש מהרפורמות של קלינטון לגבי מחירי התרופות, מה שכמובן מסייע גם ליצואניות הפארמה הישראליות. תעשיות ביטחוניות ישראליות "צפויות אף הן לצאת נשכרות, בשל צפי לעליית תקציבי הביטחון. יצרניות מוצרי יוקרה צפויות להרוויח מכוונתו של טראמפ להוריד מיסים ולהגביל את שיעורי המס המקסימליים, דבר שייטיב עם רוכשי מוצרי היוקרה. הבחירה מהווה הזדמנות גם ליצואנים בתחום התעשייה הכבדה, בשל הצהרתו של טראמפ כי יבנה חומה בין ארה"ב למקסיקו וישקיע רבות בשדות תעופה ובכבישים".

 

 

"סקטור הפיננסים צפוי אף הוא להתחזק בשל חשש למדיניות פיסקלית אגרסיבית של טראמפ, שתוביל לעליית הגירעון, שימומן ע"י אג"ח, ולכן יש צפי לעליית תשואות בטווחים הארוכים של העקום, דבר שמועיל למערכת הבנקאות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x