שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בליכוד ובמחנה הציוני מכחישים מגעים לממשלת אחדות: "מידע כוזב"

כל אחת משתי הסיעות הוציאה הודעת הכחשה לדיווחים בערוץ 10, לפיהם הצדדים מתקרבים להסכם שבו המחנה הציוני תיכנס לממשלה ותקבל שמונה תיקים, בהם תיק החוץ ותיק התרבות והספורט

רוני זינגר 14:1604.10.16
במחנה הציוני ובליכוד מכחישים את הדיווח הבוקר (ג') בערוץ 10 ולפיו מתחממים המגעים לממשלת אחדות.

 

בצהריים הוציא הליכוד הודעת הכחשה גורפת - ״מכל וכל״ של הפרסום. קודם לכן הוציא יו״ר המחנה הציוני יצחק הרצוג הודעה: ״בהתייחס לסיפור שפורסם בערוץ 10, ראש האופוזיציה ח״כ יצחק הרצוג מכחיש לחלוטין את הידיעה ומצר על כך שיש גורמים שגם במהלך החג מפיצים מידע כוזב״.

 

על פי הדיווח בבוקר, בחסות החג התקרבו הצדדים לממשלת אחדות, ובמסגרת המשא ומתן סוכם על 8 תיקים שהמחנה הציוני תקבל, בהם החוץ והתרבות והספורט. השרה רגב תמונה לשרת המודיעין.

 

איתן כבל. אחדות זה "גיהינום" איתן כבל. אחדות זה "גיהינום" צילום: אלכס קולומויסקי

כאמור, הדיווח הוכחש לחלוטין מצד כולם, ואולם זה כמה ימים שגורמים במערכת הפוליטית מדברים על התחממות מחודשת בנושא. תיק החוץ, זה כבר ידוע, נשמר עבור הרצוג ושמונה תיקים היו על השולחן כבר בסיבוב הקודם של המגעים לפני מספר חודשים, אך אלו נקטעו לבסוף לאחר שגורם אנונימי דיווח למשטרה על חשד לעבירת מימון בחירות של הרצוג. לאחרונה הודיעה המשטרה כי סגרה את תיק החקירה נגד הרצוג ובכך נפתחה מסכת הערכות חדשה בדבר ניסיונות חוזרים לכינון ממשלת אחדות.

 

יו״ר ועדת הכלכלה ח״כ איתן כבל הגיב לדיווח בבוקר ואמר כי לא הכיר את הפרסום והבהיר כי בכל מקרה ״אני מתנגד לכל מהלך של אחדות מזויפת שכל מטרתה תעסוקה לכמה מחברינו״ והוסיף כי אסור להיות חלק מהממשלה הנוכחית וכי אחדות עשויה להיות ״גיהנום״ למפלגתו וכי ״אין לי כוונה להיות חלק ממצב ההתאבדות הזה אם בכלל הוא מתקיים״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x