שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שלושה נאשמים נוספים בפרשת חברות הקש שהלבינה כ-100 מיליון שקל

במסגרת הפרשה נעצרו חברי רשת עבריינית, שהפיצה מעל 4,000 חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מאות מיליוני שקלים. על שני נאשמים נוספים נגזר בחודש שעבר עונש מאסר של עד 7 שנים

עמרי מילמן 12:5319.09.16

כתב אישום נוסף הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים במסגרת חשיפת רשת של חברות קש שהפיצו החשבוניות הפיקטיביות. בבסיס הפרשה נעצרו חברי רשת עבריינית, שהפיצה מעל 4,000 חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מאות מיליוני שקלים וסייעה להלבנת הון בהיקף של כמאה מיליון שקל. כעת הוגשו כתבי אישום נגד זוהדי עמירה (28) מירושלים, מוחמד קבועה (55), מהפזורה הבדואית, האני קבועה (30) מכסייפה ונגד החברות שנמצאות בבעלותם- "ע.ז. מיטל עבודות בניה הנדסיות", "בבל המזרח השקעות מסחר ויבוא", "ב.א.י.ס הנדסה". בתחילת החודש נגזרו עונשי מאסר של 6-7 שנים וקנסות כספיים גבוהים על אנדרו בשיתי ושלום מאיר, שני נאשמים נוספים בפרשה.

 

מכתב האישום עולה כי בין 2010-2015, ביצעו שלושת הנאשמים עבירות מס במטרה להתחמק מתשלומי מע"מ ומס הכנסה בהיקפים של עד עשרות מיליוני שקלים כל אחד. בנוסף, השלושה קשרו קשר לביצוע פשע, לרישום כוזב במסמכי תאגיד והלבינו עשרות מיליוני שקלים ובכך עברו על חוק העונשין והחוק לאיסור הלבנת הון.

 

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

עוד על פי כתב האישום זוהדי עמירה רשם בספרי החברה שעל שמו חשבוניות אוטונומיה פיקטיביות בהיקף של כ- 7.9 מיליון שקל וניכה אותן כמס תשומות בניגוד לחוק. עמירה נאשם גם בכך שבתיאום עם הרשת העבריינית הוציא בעזרת חברות קש חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ- 6.5 מיליון שקל וניכה אותן בחברה שלו כאילו היו עסקאות אמת. לפי רשות המסים פעילות זאת נעשתה בעזרת מערכת מתוחכמת של תשלומים שעברו מיד ליד והוסתרו. הוא גם נאשם בביצוע עבירות הלבנת הון בהיקף של כ- 7.3 מיליון שקל.

 

מוחמד קבועה נאשם שקשר עם הרשת העבריינית קשר להוצאת חשבוניות פיקטיביות על שם חברות קש שהופעלו על ידי הרשת בהיקף של כ-37 מיליון שקל. לאחר מכן, ניכה מוחמד קבועה בעזרת החשבוניות הפיקטיביות מס תשומות בסך של כ-5 מיליון שקל. קבועה נאשם בעבירות של הלבנת הון בהיקף של כ- 17 מיליון שקל.

האני קבועה נאשם בכך, שניכה מס תשומות של כ-3.2 מיליון שקל בעזרת חשבוניות פיקטיביות בסך 21 מיליון שקל שהוצאו על שמן של חברות קש. כמו כן, גם הוא נאשם בעבירות הלבנת הון בהיקף של כ- 10 מיליון שקל.

 

את המדינה ייצגו בתיק עורכי הדין אורי שפיגל, ליאת בכור, יונתן גולן ועדי בובליל מהיחידה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המסים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x