$
בארץ

פרסום ראשון

משרד הפנים עמד להעניק לעיריית נתניה פרס על "ניהול כספי תקין" וחזר בו

עיריית נתניה היתה אמורה לקבל מחר יחד עם רשויות נוספות את הפרס, אולם שר הפנים דרעי החליט להוציא את נתניה מהרשימה בעקבות החקירה המשטרתית נגד ראשת העירייה וחדושים נוספים. נתניה זכתה בפרס ב-4 השנים האחרונות

ניר טל 11:2018.09.16

עיריית נתניה הייתה אמורה לקבל מחר (ב') את פרס "ניהול כספי תקין" משר הפנים, אולם בשל  חקירות משטרה המתנהלות נגד ראשת העירייה מרים פיירברג, ביטל המשרד את הענקת הפרס לעירייה.   

 

 

שר הפנים אריה דרעי יעניק מחר  את הפרס לעשרות רשויות שעמדו בקריטריונים למינהל תקין, בטקס בבנייני האומה בירושלים. בין הרשויות שיקבלו מחר את הפרס יבנה, קריית ביאליק, קריית אתא, הוד השרון מועצה אזורית עמק יזרעאל והוד השרון. הפרס הוענק לעיריית נתניה ב-4 השנים האחרונות.

 

ראשת עיריית נתניה, מרים פיירברג בימים טובים יותר. הורחקה מהעירייה ראשת עיריית נתניה, מרים פיירברג בימים טובים יותר. הורחקה מהעירייה

 

בעיריית נתניה הופתעו מההחלטה שלא להעניק להם את הפרס. בעקבות פניה של "כלכליסט", משרד הפנים מסר כי הנימוק המרכזי שלא להעניק השנה את הפרס על מינהל תקין לעיריית נתניה הוא בעקבות החקירה המשטרתית.

 

ברקע להחלטה, מעצרה של פיירברג ובנה בתחילת החודש שחשודים בקבלת שוחד מקבלנים בתמורה לסיוע בפרויקטים נדל"נים במסגרת חקירת פרשת השחיתות בעיר. נכון להיום שוהה פיירברג במעצר בית לאחר שהורחקה מן העירייה.

 

פרס שר הפנים לניהול כספי תקין הוא פרס הניתן אחת לשנה לעשרות רשויות על בסיס פרמטרים שונים שעיקרם ניהול כספי תקין והתנהלות אחראית של בעלי תפקידים ברשויות השונות. בין היתר, נבחנים יחסים פיננסים כמו גירעון, הכנסות, הוצאות הנהלה ושיעור גביית ארנונה. בנוסף, הרשות נדרשת לעמוד בסעיפים הקשורים למינהל תקין לדוגמא: איסור מסירת עבודות ללא פרסום מכרז. לשר הפנים סמכות למנוע הענקת הפרס במקרים של אירועים חריגים. 

 

 

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "עד לפניית 'כלכליסט' לא קיבלנו הודעה רשמית ממשרד הפנים על ביטול קבלת הפרס והנימוקים להחלטה זו. בכל מקרה וככל שהדבר נכון, לדעתנו מדובר בהחלטה שגויה ובלתי מידתית. כידוע, פרס ניהול כספי תקין מתייחס לשנים 2014 -2015 כאשר ההודעה על הזכייה התקבלה כבר באוגוסט 2016 על ידי הזמנה לקבלת הפרס בטקס שיתקיים מחר. הפרמטרים על פיהם זכתה העירייה בפרס הם של ניהול תקין והתנהלות נכונה של הרשות בנושאים שונים ומגוונים. אילולא היה נקבע הטקס למועד מאוחר מרגע ההודעה, הרי שלא היינו עומדים כעת לפתחה של סוגיה זו. אנו גורסים כי כל הקשר אחר שבגינו נתקבלו שיקולים לשלילת הפרס אינם ראויים. בהנחה וההחלטה נובעת מהשלכות האירועים האחרונים, הרי שמדובר בראשיתה של חקירה שאין לדעת את תוצאותיה וכל החלטה מרחיקת לכת שמתקבלת בהווה, יש בה מן חריצת הדין והבעת דעה מוקדמת שאינן במקומן. כל שנותר לנו כעת הוא לקוות שמשרד הפנים ישנה את החלטתו שאת נימוקיה, כאמור, איננו יודעים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x