$
הוועידה הכלכלית הלאומית 2016

פעילי "מגמה ירוקה" הפגינו מחוץ לוועידת כלכליסט: "לא רוצים להשקיע בחברות מזהמות"

פעילי התנועה טוענים כי בישראל אין אף גוף פיננסי המחוייב להשקעה אחראית בתחום החברה והסביבה, וקוראים להציע מסלולי השקעה אלטרנטיביים, הדואגים לא רק לכספו של העמית, אלא גם לבריאותו וסביבתו

שירות כלכליסט 11:2214.09.16
על רקע הוועידה הכלכלית הלאומית: סטודנטים ופעילי "מגמה ירוקה" הפגינו הבוקר (ד') מחוץ לוועידת "כלכליסט" בדרישה לפתיחת מסלולי השקעה חלופיים שאינם תומכים בחברות מזהמות.

 

 

 

פעילי "מגמה ירוקה" מפגינים מחוץ לוועידה הכלכלית הלאומית, היום פעילי "מגמה ירוקה" מפגינים מחוץ לוועידה הכלכלית הלאומית, היום צילום: רוני רוזנפלד

 

לטענת הפעילים, בזמן שבעולם חתמו כ-1,200 גופים פיננסיים, המנהלים יחדיו כ-32 טריליון דולר, על התחייבות לפעול בהתאם לעקרונות ההשקעה האחראית, על פיהן יש להעריך חברות תוך בחינת פעילותן בתחומים הנוגעים לממשל תאגידי, חברה וסביבה, בישראל אין אף מוסד פיננסי החתום על עקרונות אלו.

 

פעילי "מגמה ירוקה" קראו למנהלי בתי ההשקעות ולרגולטור לאפשר לציבור בחירה אחראית במסלול השקעה אלטרנטיבי, התומך בעקרונות סביבתיים וחברתיים הדואגים לא רק לכספו של העמית, אלא גם לבריאותו ולסביבתו.

 

מור גלבוע, מנכ"ל מגמה ירוקה מסר: "הגיע העת שהציבור יוכל לבחור היכן הוא משקיע את כספו על ידי פתיחת מסלולי השקעה אחראיים הפועלים מתוך ראייה סביבתית וחברתית. אבסורד שאנו משלמים לחברות המזהמות והפוגעות בבריאותינו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x