$
תיירות

מנפאל ועד ארה"ב: הטרקים הטובים בעולם

בין אם אתם לפני הטיול הגדול או חולמים על סיבוב שני, אספנו בשבילכם את המסעות הרגליים הטובים ביותר מכל היבשות. יש לאן לשאוף

שירות כלכליסט 20:0925.08.16

"הודו או דרום אמריקה?", זו השאלה הרווחת בקרב מי שהשתחרר לא מכבר מצה"ל. צעירים רבים מקדישים את מרבית מרצם (וכספם) לאחר השחרור במטרה לחסוך לטיול הגדול. אבל טיול ארוך בעולם הוא אינו בלעדי לישראלים, והיעדים עליהם חולמים מטיילים ברחבי העולם אינם מתמצים במאצ'ו פיצ'ו: הנשיונל ג'יאוגרפיק מנה את הטרקים הטובים בעולם מכל היבשות, כולל אפריקה ואירופה, ואפילו נציגות מקומית. 

 

יש לאן לשאוף: אלה הטרקים הטובים בעולם

 

שביל האפלצ'יים, ארה"ב

הר קטדיין, מיין. הקצה הצפוני של שביל האפלצ'יים הר קטדיין, מיין. הקצה הצפוני של שביל האפלצ'יים צילום: history.com

 

מיקום: בין ג'ורג'יה למיין

אורך הטרק: 3,500 ק"מ

משך הטרק: 5-7 חודשים

התקופה המומלצת בשנה: לכל אורך השנה

שביל האפלצ'יים הוא אחד משלושת שבילי "הכתר המשולש", השבילים המפורסמים שחוצים את ארה"ב, יחד עם הפסיפיק קרסט והקונטיננטל דיווייד. הוא עובר ב-14 מדינות במזרח ארה"ב, ומחייב תכנון מוקפד אם רוצים לצלוח אותו. המסלול הוא יוזמה פרטית של קבוצת אזרחים ב-1922 והקמתו הושלמה 15 שנה לאחר מכן.

 

פסיפיק קרסט, ארה"ב

עץ סקויה ענק ביוסימיטי פארק, חלק משביל הפסיפיק קרסט עץ סקויה ענק ביוסימיטי פארק, חלק משביל הפסיפיק קרסט צילום: שאטרסטוק

 

מיקום: לאורך החוף המערבי של ארה"ב עד גבול קנדה

אורך הטרק: 4,265 ק"מ

משך הטרק: 6-7 חודשים

התקופה המומלצת בשנה: אפריל עד אוקטובר

הצלע המערבית של מסלולי "הכתר המשולש" ואחד הטרקים הארוכים בעולם: הוא עובר לאורך החוף המערבי של ארה"ב וחוצה שבעה פארקים לאומיים. הרוב לא מצליחים להשלים אותו כבר בניסיון הראשון, מאחר והוא אורך ותובעני מאוד. בין האטרקציות הבולטות בטרק: מדבר מוהאבי, יוסימיטי פארק, הרי הגעש של רכס קסקייד ופארק מאנינג פרובינציאל במדינת בריטיש קולומביה, קנדה.

 

אוורסט בייס קאמפ, נפאל

אוורסט בייס קאמפ, נפאל אוורסט בייס קאמפ, נפאל צילום: excitingnepal.com

 

מיקום: נפאל

אורך הטרק: 112.6 ק"מ

משך הטרק: 16 ימים

התקופה המומלצת בשנה: מרץ עד מאי, ספטמבר עד נובמבר

הטרק לבייס קמפ הדרומי - שנמצא בגובה של 5,380 מטר מעל פני הים - מאפשר למטיילים להתקרב לנקודה הגבוהה בעולם. מדובר אחד משני המחנות שנמצאים בשני צידי ההר, כשהצפוני ממוקם בטיבט. למרות הקושי בטיפוס שאורך שבועיים, הטרק הפופולארי מרושת בגסטהאוסים מידי כמה קילומטרים, שמייתרים את הצורך לסחוב אוהל וציוד בישול, אך המטיילים נדרשים להצטייד באישור כניסה לשמורה, אותו ניתן לרכוש בקטמנדו. יותר משנה לאחר רעידת האדמה בנפאל, המסלול, שנפגע באירוע וחלקים ממנו נסגרו, נפתח שוב, ומטיילים אף טיפסו ממנו לפסגות גבוהות יותר על ההר.

 

חבל הימאצ'ל פרדש, הודו

מנזר קי, הימאצ'ל פרדש מנזר קי, הימאצ'ל פרדש צילום: שאטרסטוק

 

מיקום: צפון הודו

אורך הטרק: תלוי בטרק

הצד ההודי של הרי ההימלאיה מתאים לאנשים שמעדיפים להתרחק מהצפיפות, ובכל זאת הוא נחשב לפופולארי בקרב מטיילים, בעיקר הישראלים. אחד הטרקים בחבל "ארץ הרי השלג" הוא הטרק בין עמק ספיטי לעמק לאדקה, שעוקבים אחר מסלולי המסחר העתיקים בין העמקים ועם טיבט הסמוכה, והוא נמשך 24 יום. בין האתרים המפורסמים בעמק הוא מנזר קי, מנזר בודיהיסטי טיבטי הממוקם על צוק בגובה 4,166 מטר. ניתן לבקר בו כחלק מהטרק, ואף להיכנס לתוכו, כאשר מטיילים ישראלים דיווחו שהנזירים מסבירי פנים. טרק נוסף הוא פין פרבטי שחוצה את ההימלאיה ואורכו קרוב ל-100 ק"מ וכולל חציית נהרות וקרחונים.

 

דרך האינקה, פרו

מאצ'ו פיצ'ו, פרו מאצ'ו פיצ'ו, פרו צילום: שאטרסטוק

 

מיקום: פרו

אורך הטרק: 42 ק"מ

משך הטרק: 4 ימים

תקופה מומלצת בשנה: מאי עד אוקטובר

אחד הטרקים הפופולאריים ביותר בעולם, המבקר באחד מאתרי החובה בטיולים לדרום אמריקה: המאצ'ו פיצ'ו. דרך האינקה נוצרה ע"י בני האינקה, עם שחי בפרו עד המאה ה-16, ומעניקה למטיילים הזדמנות לחזות בהריסות, יערות ובנופים הרריים מקסימים. הוא מסתיים כאמור במאצ'ו פיצ'ו, בה השתמרו המבנים הקדומים שנבנו ע"י התאמת האבנים בדייקנות זו לזו, ללא שימוש בטיט.

 

טרק פיץ רוי, ארגנטינה

הר פיץ רוי, ארגנטינה הר פיץ רוי, ארגנטינה צילום: grayline.com

 

מיקום: פטגוניה, ארגנטינה

אורך הטרק: 58 ק"מ

משך הטרק: 4-3 ימים

תקופה מומלצת בשנה: פברואר עד מרץ (כדי להימנע מהצפיפות בעונת הקיץ)

הר פיץ רוי שוכן בצד הצפוני של פארק הלאומי לוס גלסיירס שבדרום ארגנטינה, בקרבת הגבול עם צ'ילה. במהלך הטיפוס על ההר זוכים לחזות בזריחות מ-3 אזורים. אף שטיפוס עד לפסגתו נחשב לאחד המאתגרים ביותר בעולם, ניתן לטייל במסלולים שאורכים בין 3-4 ימים, ואף טיולים חד יומיים. המסלול בפארק הלאומי עובר מיערות ומרחבים פתוחים ועד לקרחונים, מפלים ועמודי אבן מגרניט. אטרקציה מוכרת אחרת בקצהו השני של הפארק הוא הקרחון פריטו מורנו, המהווה את המאגר השלישי בגודלו בעולם של מים נקיים. את הפארק פוקדים ריינג'ריים, ומטיילים ישראלים מתבקשים להישמע להם, בעקבות ניסיון עבר בהפרות איסור הדלקת האש וזריקת האשפה בפארק הלאומי.

 

קלימנג'רו, אפריקה

הר הקלימנג'רו הר הקלימנג'רו צילום: שאטרסטוק

 

מיקום: טנזניה

אורך הטרק: כ-56 ק"מ

משך הטרק: לפחות שבוע

התקופה המומלצת בשנה: ינואר, פברואר או ספטמבר

בגובה 5,895 מטרים, הקילימנג'רו הוא ההר הגבוה ביותר באפריקה: ההר הוא הר געש רדום ופסגתו כמו רוב שטחו שוכנים בצפונה של טנזניה. חלק ממורדותיו הצפוניים נמצאים בשטחה של קניה. ההר מציע מגוון של מסלולי טיפוס. מרבית המטיילים מעדיפים לעשות זאת עם מדריך שיעזור להם לטפס לפסגה הגבוהה. מסלול המצ'מה (Machame) הוא הפופולארי ביותר לטיפוס, ומאפשר לחוות תוך כדי בחיות ובציפורים שבאזור.

 

פטרה, ירדן

מערות הקבורה בפטרה, ירדן מערות הקבורה בפטרה, ירדן צילום: איי פי

 

מיקום: ירדן

אורך הטרק : כ-80 ק"מ

משך הטרק: 5-9 ימים

תקופה מומלצת בשנה: אוקטובר עד אפריל

פטרה הוא אחד מהאתרים המפורסמים של שכנתנו, הממוקם בדרום המדינה, כ-100 ק"מ צפונית לעקבה. המבנים המזוהים איתה הם ארמונות הקבורה שלה החצובים באבן החול של הרי אדום. הטרק לפטרה יוצא לדרך בשמורת הטבע דנה, השמורה הגדולה במדינה, וחוצה את עמק ערבה, אז בטיפוס של הרי שארח.

 

טור מונט בלאן, צרפת

הר המונט בלאן הר המונט בלאן צילום: peaktransfer.com

 

מיקום: צרפת, איטליה ושוויץ

אורך הטרק: 167.3 ק"מ

משך הטרק: 11 ימים

תקופה מומלצת בשנה: חודשי הקיץ

מסלול ההליכה הארוך הוא הטרק המפורסם ביותר באלפים ומקיף את רכסי ההרים. ההר בגובה 4,810 מטרים תמיד משקיף מעל, אך הטרק עצמו משתנה ללא הרף. הוא עובר בשבעה עמקים שונים בשלוש מדינות ובשני מעברי הרים בצרפת ובשוויץ. לא צריך לטרוח לסחוב אוהל או אפילו יותר מדי אוכל, אלא מומלץ לעצור בעיירות ובצריפים לאורך הדרך כדי להתפנק בפונדו, יין וגבינות מקומיות. בחודשי החורף ההר הוא אתר סקי פופולארי

 

שביל ישראל

מכתש רמון, חלק משביל ישראל מכתש רמון, חלק משביל ישראל צילום: israeltrail.julianbender

 

אורך הטרק: 1,040 ק"מ

משך הטרק: 3 חודשים

התקופה המומלצת בשנה: פברואר- מאי

השביל של המדינה: שביל ישראל נחשב לשביל מגוון, שעובר לא רק בטבע פראי כמו ארץ בראשית שבנגב, אלא גם בנמל תל אביב. בנוסף, שמם של מלאכי השביל, אזרחים הגרים על מסלול ההליכה ומציעים למטיילים מקום לינה יצא למרחקים. יש לנו במה התגאות

בטל שלח
    לכל התגובות
    x