$
בארץ

לאחר דרמה בנתב"ג: מטוס עם צמיג שהתפוצץ נחת בשלום בשדה

20 דקות לאחר שטיסת "Up" של אל על לקייב ועליה 182 נוסעים המריאה התברר כי ככל הנראה התפוצץ צמיג של אחד מגלגלי המטוס. על מסלול ההמראה נמצאו חלקים של הצמיג. כוחות גדולים של מד"א הוזעקו למסלול ההמראה. לאחר יותר מ-90 דקות מורטות עצבים נחת המטוס בשלום

איתי בלומנטל, ynet 00:4419.08.16

מצב חירום הוכרז אמש (ה') בנמל התעופה בן גוריון לאחר שמטוס "Up" של אל על לקייב ועליו 182 נוסעים דיווח על תקלה בגלגלים. על מסלול ההמראה נתגלו חלקי צמיג שנבדקו על-ידי החברה וככל הנראה התפוצץ צמיג של אחד מגלגלי המטוס. צוותים גדולים של מד"א הגיעו לנתב"ג. לאחר יותר משעה וחצי נחת המטוס בשלום.

 

מטוס של אל על ששב לנתב"ג מניו יורק בשל בעיה בכן הנחיתה מטוס של אל על ששב לנתב"ג מניו יורק בשל בעיה בכן הנחיתה צילום: יסמין גיל

 

התקלה התגלתה 20 דקות לאחר ההמראה. המטוס חג מעל הים התיכון וגם מעל אזור השומרון על מנת להקטין את כמות הדלק, כדי לחזור לנחיתה כשהוא קל יותר. בזמן האירוע הופסקו הנחיתות לכ-10 דקות כדי לאסוף את קרעי הצמיג.

 

דני עומר, מנהל חטיבת התפעול בנתב"ג, סיכם את האירוע: "המטוס נגרר לחניה, הנוסעים ירדו לטרמינל והם ייצאו במטוס חילופי. לא ברור עדיין מתי".

 

אפריל בשנה שעברה אירע מקרה דומה למטוס של החברה לאחר שחלקי צמיג של מטוס שהמריא לפראג נמצאו על המסלול. הטייס החליט לשוב לנחיתה בשדה והאירוע הסתיים בשלום.

 

המקרה אירע ביום הכי עמוס בנתב"ג השנה. היום המריאו למעלה מ-40 אלף נוסעים ביותר מ-240 טיסות ומספר דומה של נוסעים נחתו בארץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x