$
משפט

כתב אישום בעבירות שוחד יוגש נגד ראש עיריית אשקלון בכפוף לשימוע

לפי החשד, איתמר שמעוני ביצע בשנים האחרונות עבירות מין במספר נשים שעבדו תחת מרותו וכדי שלא יתלוננו נגדו חתם עימן על "הסכם שתיקה" שמומן בעיקר מכספי שוחד שנתנו קבלנים ויזמים בעלי אינטרסים בעיר אשקלון

זוהר שחר לוי 12:0715.08.16

איתמר שמעוני, ראש עיריית אשקלון, יועמד לדין בכפוף לשימוע, כך הודיעה לו היום (ב') פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה). שמעוני חשוד, ביחד עם מעורבים נוספים בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, עבירות מס והלבנת הון.

 

 

 

שמעוני נעצר בתחילת השנה יחד עם מעורבים נוספים, בהם אחיו עופר שמעוני, במסגרת חקירה של להב 433 במשטרה בשיתוף פקיד שומה חקירות מרכז ברשות המסים והרשות לאיסור הלבנת הון.

 

לפי החשד במשטרה, שמעוני ביצע בשנים האחרונות עבירות מין במספר נשים שעבדו תחת מרותו וכדי שלא יתלוננו נגדו חתם עימן על "הסכם שתיקה" שמומן בעיקר מכספי שוחד שנתנו קבלנים ויזמים בעלי אינטרסים בעיר אשקלון. לפי כתב החשדות בעניינו של ראש העיר, הוא קיבל מכתבי דרישה משתי נשים שעבדו בכפיפות לו בעת שכיהן כמנכ"ל חברת אתרים בהם נטען לפגיעה מינית מצידו.

 

שמעוני, כך נטען, נדרש לשלם לשתיהן פיצוי של למעלה ממיליון שקל במהלך כשנה וכדי לממן את הסכום הוא פנה למקורביו כדי שיסייעו בגיוס הכספים. בפרקליטות טוענים כי בידיעתו של שמעוני, גייסו מקורביו כספים מיזמים וקבלנים שונים הפעילים בעיר אשקלון ולעיתים אף השתמשו בהסכמי הלוואה פיקטיביים לצורך הסוואת פעולות אלה.

 

איתמר שמעוני, ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני, ראש עיריית אשקלון צילום: מוטי קמחי

 

מכתב החשדות עולה כי בין השאר, הועברו לשמעוני כספי שוחד בסכום של 366 אלף שקל דרך עסק לתיווך נכסים שהוקם על ידי אחיו כשבפועל העסק לא עסק בתיווך אלא שימש רק לצורך העברת הכספים. בנוסף, נטען עוד, הועברו לשמעוני כספי שוחד מאנשי עסקים אחרים הפועלים בעיר אשקלון או בעלי אינטרסים כלכליים בעיר, בשווי של כ- 170 אלף שקל נוספים.

 

חשד נוסף שעולה בכתב החשדות מתייחס להתנהלות שמעוני ומקורביו מול אמצעי התקשורת המקומיים בעיר. לפי הפרקליטות, מקורבו של שמעוני פעל להשיג בעלות על אמצעי התקשורת כדי שיסקרו את פעילותו של ראש העיר באופן אוהד. לצורך כך העביר המקורב כספים בעלי אינטרסים ובתמורה פעל לקידומם בעיר. בנוסף לכספים אלו, לפי החשד, קיבל שמעוני לידיו סכום נוסף של כ-500 אלף שקל ממקורות לא ידועים, אשר נאספו ע"י אחד החשודים.

 

כעת מזמנת הפרקליטות את המעורבים ולשמעוני בראשם לשימוע בפני פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), עו"ד ליאת בן ארי-שווקי, ולאחריו תתקבל ההחלטה אם להעמידם לדין, החלטה שתתקבל על ידי פרקליטת המדינה. התיק מנוהל בידי עוה"ד ירון גולומב, קרן צבירן, הילה גבאי, אורי פרייסמן מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

 

שמעוני לא יועמד על עבירות המין מחוסר ראיות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x