$
בארץ

מסיבת יום ההולדת שעלתה לדוד שרן בתפקיד מזכיר הממשלה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע לראש לשכתו דוד שרן שימונה לתפקיד לפני חודשיים וחצי. אלא שלמחרת, במסיבת יום הולדת שנערכה לכבוד אשתו של שרן, נחשף עומק הקשרים של בני הזוג בליכוד - ונתניהו חזר בו. שרן יחזור לתפקידו הקודם בקצא"א

רוני זינגר 07:1510.08.16

ראש לשכת ראש הממשלה דוד שרן הודיע אתמול על התפטרותו לאחר המתנה של חודשיים וחצי למינויו כמזכיר ממשלה - מינוי שראש הממשלה הבטיח לו ולא קיים.

עזיבתו של שרן מפתיעה כיוון שרק לפני כחודשיים בנימין נתניהו הביע בו אמון והבטיח לו את מינויו לתפקיד הבכיר, אך נראה כי הטענה על כך שדבר לא צומח בסביבת נתניהו מתממשת שוב. שרן ביקש לחזור לתפקידו הקודם כמזכיר קצא"א (קו צינור אילת־אשקלון), שממנו יצא לחופשה ללא תשלום.

 

המשבר בין האיש ששירת את נתניהו נאמנה כשנה וחצי לא קיבל ביטוי בהודעה שהוציאה הלשכה. שרן הגיע ללשכה כמעט ריקה לאחר גל עזיבות וכעת משאיר את ראש הסגל החדש יואב הורוביץ באותו מצב. זאת כיוון שגם יועצו הפוליטי הקרוב של נתניהו קובי צורף הודיע בשבוע שעבר על עזיבה, ראש מערך ההסברה והדוברות הוא רק על תקן ממלא מקום והאיש שרצה בו נתניהו כראש המערך רן ברץ החל לעבוד איתו כיועץ מיוחד. נתניהו עדיין מחפש ראש מטה לבטחון לאומי אך מתקשה לאיישו.

 

הערכות הפוליטיות המרכזיות לסיבת עזיבתו התמקדו במסיבת יום הולדת שהתקיימה יום לאחר שנתניהו הודיע כי קיבל החלטה על מינויו של שרן למזכיר המדינה. המסיבה, שהייתה בעלת ניחוח פוליטי, התקיימה בביתו של פעיל ליכוד מרכזי בחולון יוסף שבתאי לכבוד רעייתו של שרן הגר קאופמן, שעבדה בעבר בצמוד לשר סיבלן שלום וכיום סמנכ"לית קשרי ממשל בחברת עמידר. הדיווחים העידו על עומק הקשרים שלה בליכוד.

 

דוד שרן. שמר על זכויותיו בקצא"א דוד שרן. שמר על זכויותיו בקצא"א

 

לביתו של שבתאי הגיעו עשרות חברי מפלגה, בכירים בחברות ממשלתיות ופוליטיקאים, בהם שר האנרגיה יובל שטייניץ ויו"ר חברת החשמל יפתח רון־טל. גורמים פוליטיים אמרו אתמול כי אפשר והדיווח על אותה מסיבה הוא שגרם לנתניהו להתחרט, אחרי שראה את מפגן הכוח הפוליטי של שרן, שאמנם אינו חבר ליכוד עוד, אבל נטוע היטב במקום שבו גדל וצמח. שניהם ביחד עשויים, אולי לאנשים מסוימים, לאיים ולצבור כוח במרכז המפלגה, על חשבונם של בני הזוג נתניהו.

 

ואכן, מאז התקבלה ההחלטתו של נתניהו, הוא התמהמה בהעברת פרטיו של שרן לבחינת נציבות שירות המדינה לצורך אישורו כמזכיר הממשלה. במקביל, נכנס ללשכה הורוביץ, שאילץ את שרן להצטמצם בלשכה ולפנות לו מקום, בזמן שהמתין לתפקידו החדש.

 

ללשכת ראש הממשלה הגיע שרן בסוף 2014 לאחר גל עזיבות בלשכה, לאחר שכיהן כמזכיר קצא"א. שרן אמנם התגייס לצד נתניהו אך הוא דאג לשמור על זכויותיו בחברה, כנראה למקרה שכמו קודמיו, הוא יעזוב במפתיע את נתניהו ויזדקק לעבודה. גורמים המצויים בנעשה אמרו לאחרונה כי אם היה ממונה למזכיר הממשלה התפקיד לא היה נשמר.

 

בהודעה שהוציאה אתמול לשכת נתניהו נכתב כי "ראש הממשלה ביטא הערכה עמוקה לשרן, על ניהול לשכת ראש הממשלה כראש הסגל בשנה וחצי האחרונות, והודה לו על עבודה מקצועית מול משרדי הממשלה וגורמי הכלכלה במשק". דוד שרן הודה גם לנתניהו על ההזדמנות.

 

את תגובתו של שרן לא היה ניתן להשיג אתמול.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x