$
רכב

תאונה נוספת למערכת הנהיגה האוטונומית של טסלה, הפעם בסין

שלושה חודשים לאחר שגרמה לכאורה לתאונה שהביאה למותו של תושב ארה"ב, מערכת הנהיגה האוטונומית שוב עולה לכותרות. למרבה המזל הפעם נגרם נזק לרכוש בלבד. טסלה בתגובה: "המערכת לא מסוגלת להחליף את תפקידו ואחריותו של הנהג". צפו בתיעוד ממצלמת הווידאו

תומר הדר 10:3407.08.16

מערכת הנהיגה האוטונומית של טסלה, שגרמה לכאורה לתאונה בארה"ב בחודש מאי האחרון, בה נהרג תושב פלורידה שוב עולה לכותרות: הפעם בשוק הסיני. על פי דיווחים בסין, במהלך הימים האחרונים היתה מעורבת מכונית טסלה מודל S בתאונת דרכים, בעודה שוהה במצב הנהיגה האוטונומי.

 

בתאונה, שתועדה במצלמת וידאו שהיתה מותקנת במכונית, ניתן לראות בבירור שהטסלה היתה במצב הנהיגה האוטונומי בשיוט בנתיב השמאלי בכביש בין עירוני, תוך נסיעה אחרי מכונית נוספת. נהגה של המכונית שנסעה לפני הטסלה הבחין מבעוד מועד במכונית שהיתה תקועה בצידו השמאלי של הכביש – וסטה מן הדרך, אך מערכת הנהיגה האוטונומית אינה מספיקה לבלום את הטסלה, או לגרום לה לסטות מנתיב הנסיעה. הטסלה פגעה במכונית שחנתה בצד הדרך – אך בניגוד לתאונה שהתרחשה בארה"ב, שהסתיימה במוות של הנהג, הפעם למכונית החונה נגרמו רק נזקים לדלתות ופגושים.

 

 

 

 

לאחר התאונה פרסמה טסלה הצהרה בנושא. לפי לשון ההצהרה: "מערכת הAUTOPILOT של טסלה מתוכננת להעניק לנהג ביטחון עצמי מוגדל, לשפר את בטיחות התנועה ולהגדיל את ההנאה מנסעה בכביש בין עורני. מערכת ה-AUTOPILOT של טסלה מייצגת את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, אך אין פירוש הדבר שהמערכת מסוגלת לנהיגה אוטומטית לחלוטין, או מסוגלת להחליף את תפקידו ואחריותו של הנהג. מאז פרסום השדרוג למערכת ה-AUTOPILOT הצגנו בפני לקוחותינו פונקציה חדשה, אך אנו מזכירים להם תמידית שעל הנהג להישאר במצב דריכות וערנות כאשר מערכת הנהיגה האוטונומית מופעלת ולהיות מוכן להשתלטות על הרכב בשעת הצורך", לשון הצהרת טסלה.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x