$
רכב

בקרוב - תקן נגד שכחת ילדים ברכב

במסגרת החקיקה שיגבש משרד התחבורה, הורים יחויבו בהתקנת מערכת בטיחות בכל כיסא ילדים - שעלותה בין 500 ל-1,000 שקלים

תומר הדר 15:2003.08.16

משרד התחבורה יגבש במהלך השבועות הקרובים חקיקה מיוחדת נגד שכחת ילדים ברכב - כך סוכם היום (ד') בישיבה מיוחדת של הוועדה לזכויות הילד בראשות ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון ושל ועדת המדע והטכנולוגיה בראשות ח"כ אורי מקלב, בנושא 'מיגור תופעת שכחת ילדים ברכב'.

 

במסגרת הוועדה הוחלט היום, כי משרדי הממשלה השונים יגבשו כבר בשבועות הקרובים תוכנית מיוחדת ללחימה בתופעה, שגבתה בישראל עשרות קורבנות. לדברי משה וייצמן, מנהל אגף הרכב במשרד התחבורה: "התקינה תחיל חובה על התקנת מערכת בטיחות בכל כיסא בטיחות לילדים ברכב. כך גם לא נחייב ציבור שאינו זקוק לה להוציא כסף. הכוונה שהיא שהתקנה תוחל בשלב ראשון לשלוש שנים כדי לבחון את ההשלכות".

ח"כ יפעת שאשא ביטון ח"כ יפעת שאשא ביטון

 

לדברי וייצמן, עלותה של מערכת כזו, המתריעה מפני שכחת ילד ברכב היא כ-500 עד 1,000 שקלים - והמערכות עצמן יהיו ניידות, כלומר כאלה שניתן להעביר מרכב לרכב. בנוסף להתקנת המערכות, יופצו חוזרי בטיחות למניעת שכחת ילדים ברכב, של ארגון 'בטרם לבטיחות ילדים', דרך הגנים אל הורי הילדים, ויתקיימו מעגלי שיח עם ההורים בנושא.

 

לצד חוזרי הבטיחות, המועצה לבטיחות בדרכים תצא בקמפיין הסברתי נרחב ברדיו לכל המגזרים בישראל ובמספר שפות. בנוסף, סוכם כי כל משרד ממשלתי שיש לו נגיעה להורים או לילדים, יפעל הסברתית בנושא במסגרת קמפיין אחיד לכלל משרדי הממשלה שיוביל משרד הבריאות, כאשר גם רופאי הילדים יקחו חלק פעיל בהסברה.

 

צעד נוסף של התוכנית יהיה באחריות משרד החקלאות, שיקדם את נושא ההסברה אל מול בני מיעוטים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x