$
רכב

למרות דיזלגייט: פולקסווגן היא יצרנית הרכב הגדולה בעולם נכון ל-2016

חשבתם ששערוריית הזיוף תפגע במכירות פולקסווגן? תחשבו שוב. במחצית הראשונה עלו מכירות החברה ב-1.5% ביחס לתקופה המקבילה והסתכמו ב-5.1 מיליון מכוניות, יותר מכל יצרנית רכב אחרת בעולם. במקום השני: טויוטה שמכרה כמעט 5 מיליון מכוניות

תומר הדר 20:1729.07.16

דיזלגייט, או לא דיזלגייט, פולקסווגן היא יצרנית הרכב הגדולה ביותר בעולם נכון למחצית הראשונה של שנת 2016, כך עולה מנתוני סיכום מחצית השנה של יצרני הרכב המתפרסמים בעולם. על פי הנתונים, פולקסווגן, חבולה לאחר פרשת דיזלגייט שפרצה בספטמבר האחרון, עדיין מסרה במהלך ששת החודשים הראשונים של שנת 2016 לא פחות מ-5.12 מיליון מכוניות, נתון הממקם אותה במקום הראשון בטבלת המכירות של יצרני הרכב העולמיים.

 

יש להדגיש שפרשת דיזלגייט אולי הורגשה בארה"ב, שם התחייבה פולקסווגן לפצות בעלי מכוניות ולרכוש את חלקן בחזרה, אך בפועל, הפרשה אפילו לא הביאה לירידה במכירות המותג. נהפוך הוא: על פי נתוני הקונצרן הגרמני, המכירות עלו ביחס לתקופה המקבילה אשתקד ב-1.5%. יש להדגיש כי מכירות פולקסווגן אשר מדווחות על ידי היצרנית כוללות בתוכן גם את תת המותגים של הקונצרן - סקודה (שרשמה השנה עליה במכירותיה), סיאט ואאודי.

 

נשיא טויוטה אקיו טויוטדה. ירידה של 0.6% לעומת התקופה המקבילה נשיא טויוטה אקיו טויוטדה. ירידה של 0.6% לעומת התקופה המקבילה צילום: אי פי איי

 

במקום השני בטבלת המכירות הכלל עולמית נמצאת טויוטה, שמסרה בששת חודשיה הראשונים של השנה 4.99 מיליון מכוניות, ירידה של 0.6% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. גם טויוטה עצמה כוללת בתוך מכירותיה את חברות הבת - דייהטסו ולקסוס (אך אינה כוללת בטבלה את מכירות סובארו, מאחר וטויוטה אינה מחזיקה ברוב מניות סובארו). במקום השלישי בטבלת המכירות העולמית נמצאת GM (ג'נרל מוטורס) שמסרו 4.76 מיליון מכוניות חדשות - ירידה של 1.2 % ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x